Turecko na 8 dní

Turecko na 8 dní


TURECKO - dovolenka v najžiadanejšej destinácii.

Základné údaje:
Rozloha - 779 452 km2
Počet obyvateľov - 65 mil.
Hlavné mesto - Ankara
Mena - nová turecká líra (YTL),
Kurz - 1 USD = 1.356 YTL, 1 EUR = 1,584 YTL
Dĺžka letu - cca 2 hod. 50 min.
Časový posun - plus 1 hodina
Očkovanie - krajina nie je zaradená medzi rizikové, nevyžaduje sa špeciálne očkovanie.
Turecko, leží na maloázijskom poloostrove, jeho prevažná časť sa nachádza v Ázii a menšia v Európe. Obmýva ho niekoľko morí, pričom najvyhľadávanejšie je Stredozemné more a jeho „turecká riviéra“ so šnúrou nádherných pláží a priezračným morom. V krajine sú jedinečné historické pamiatky, akými sú staroveká Smyrna, kde žil Homér, Trója, oslnivo biele steny Pamukkale, Artemidin chrám v Efeze a iné.
Náš pohľad: krajina dvoch kontinentov – Turecko, patrí k obľúbeným stáliciam cestovného ruchu. Vynikajúce služby, množstvo historických pamiatok a nádherné pláže totiž neprestávajú lákať turistov. Pozorne si však zistite, do ktorej oblasti v Turecku zamierite, sú tu značné rozdiely, a i v rámci jednotlivých letovísk je rozdiel vo vybavenosti, v kvalite pláží, infraštruktúre. Nami ponúkané letovisko Side má komornejšiu atmosféru a Alanya je určená viac mladým, je to silne pulzujúce letovisko i mesto s bohatou zábavou.

Side

Stredisko Side sa rozprestiera na malom polostrove. Jeho meno je anatolského pôvodu a znamená granátové jablko. Je jedným z najvyhľadávanejších stredísk pre tých, ktorí majú radi historické pamiatky, ako aj pre rodiny s deťmi, a to vďaka pekným piesočnatým plážam a živej pulzujúcej atmosfére. Zábava je možná v početných baroch, tavernách, reštauráciách a diskotékach. Z pamätihodností Vás isto zaujme Apollónsky chrám, antické divadlo, starobylé mestské opevnenie a ďalšie pamiatky.

Ubytovanie:


Alanya

Alanya sa rozprestiera na pobreží Stredozemného mora, na východe Tureckej riviéry, 120 km od Antalye. Je jedno z najpopulárnejších letovísk Tureckej riviéry, často je nazývaná aj miestom s „tyrkysovým pobrežím“. Známa je najmä svojou piesočnatou plážou Kleopatra Beach, lemovaná hotelmi a reštauráciami, ktorá ústi do pláže Damlatas, nazývanej podľa neďalekej jaskyne. Dominantou Alanye je starobylá pevnosť, vypínajúca sa na do mora vyčnievajúcom brale, z ktorej vrcholu je nezabudnuteľný výhľad na mestečko, záliv s prístavom. Milovníkov histórie poteší prechádzka starým mestom, jeho úzkymi uličkami a zákutiami s historickými pamiatkami, ako i nákup v orientálnom bazáre, zakončený posedením v prístavnej taverne.

Ubytovanie: