Taliansko


Základné údaje:
Rozloha - 301 270 km2
Počet obyvateľov - 60 mil.
Hlavné mesto - Rím
Časový posun - 0 hodín
Vízový režim - občan Slovenskej republiky potrebuje cestovný doklad platný minimálne 3 mesiacov po návrate.
Dovolenka a Taliansko patria k sebe.Taliansko leží na území južnej Európy na Apeninskom polostrove. K jeho územiu patria aj ostrovy Sicília, Sardínia, Elba, Capri, Tremiti a Ischia. Taliansko patrí ku krajinám, ktoré vítajú turistov od skorého leta do neskorej jesene. Začiatkom leta a koncom jesene tu panuje pekné, ale premenlivé počasie. Teplota vzduchu i vody nie sú stále ako v iných južných krajinách. Všetky pláže na východnom pobreží sú plné od júna do septembra.

Briatico

Pôvodne rybárske centrum sa rozkladá na pobreží nazývaným Pobrežie bohov a v súčasnosti sa radí medzi dobre vybavené turistické oblasti s množstvom obchodíkov, reštaurácií a nočnými barmi. Pobrežie skrýva malé a menej navštevované piesočné pláže vhodné najmä pre rodiny s deťmi, ktoré sa striedajú s kamenistými úsekmi ohraničenými skaliskami siahajúcimi až do mora, ktoré sú vhodné pre milovníkov podmorského sveta.

Ubytovanie:


Kalabria a Sicília

Na juhu Talianska, tam kde sa pobrežie už takmer dotýka Sicílie, na úpätí Apeninského horského pásma, na konci zálivu Polikastro, tam sa mora dotýka Kalábria. Kalábria je jeden z administratívnych regiónov a historických krajov Talianska. Hlavné mesto je Catanzaro, najväčšie mesto je Reggio di Calabria. Kalábria je špičkou „talianskej čižmy“, najjužnejším krajom talianskej pevniny. Je to prevažne hornatý región, cez 90% povrchu tvoria hory alebo pahorkatina. Jeho pobrežie meria viac ako 800 kilometrov. K návšteve odporúčame miesta ako: Tropea, Scilla, Stilo, Rosarno, Reggio di Calabria, Gerace, Locri a mnoho ďalších nezabudnuteľných mestečiek. Blízkosť Sicílie zase láka na návštevu Taorminy, či legendárnych Syrakúz. Kalábria je obklopená morom z dvoch strán. Tyrrhenské more tvorí rám jeho západného pobrežia. Predstavuje sa nám ako striedanie veľmi odlišných krajín s charakteristickou flórou a faunou. Iónske more, ktoré obmýva pobrežie juhovýchodnej Kalábrie nie je len geografickým celkom, ale aj miestom, ktoré je obdarované duchom. Iónske pobrežie Kalábrie od hranice s Bazilikátou až po výbežok pevniny Sicílie kde sa belostné a rovné pláže striedajú so skalnatými výbežkami, útesmi a jaskyňami. Smerom na juh je pobrežie pokryté typickou stredomorskou vegetáciou. Citrusové háje, množstvo viníc a nádherná architektúra talianskeho juhu osobitne dotvárajú krásu krajiny. Je to kraj prevažne hornatý a nie príliš bohatý. Priemyselné centrá tu takmer nenájdete, zato prekrásnych prírodných scenérií s nezabudnuteľnými vyhliadkami je tu viac než dosť. Nájdete tu nepreľudnené pláže všetkého druhu - piesok, štrk, kamienky aj skaly - vždy v čistom prírodnom prostredí s krištáľovo priezračnou vodou, ideálne pre milovníkov potápania. Budete uchvátení krásou prírody, zaskočení priezračnosťou tunajšieho mora, potešení pohostinnosťou miestnych obyvateľov a obohatení nezabudnuteľnými dojmami.

Ubytovanie: