TOSKÁNSKO letecký poznávací zájazd

let ikonka

Krajina: Taliansko

Letovisko: Toskánsko

Popis hotela:
TOSKÁNSKO - letecký poznávací zájazd z Košíc

Program zájazdu:
1.DEŇ 21.04.2023
Ráno odlet z Košíc do Florencie s medzipristátím vo Viedni s následným presunom električkou do blízkosti hotela. Florencia hlavné mesto Toskánska prezývané tiež „talianske Atény“ je kolískou renesancie. V múzeách, nádherných kostoloch, alebo pri prechádzkach mestom možno navštíviť a obdivovať majstrovské kúsky umelcov ako Botticelli, Michelangelo a Leonardo da Vinci. Po zložení batožiny nasleduje prvá časť pešej prehliadky mesta so sprievodcom, kde navštívime najznámejšie pamiatky. Po skončení prehliadky ubytovanie sa, individuálne voľno.
2.DEŇ 22.04.2023
Po raňajkách sa presunieme vlakom do Pise, kde absolvujeme prehliadku areálu svetoznámej šikmej veže Torre pendente di Pisa a námestia Piazza del Duomo (nazývaného aj Piazza dei Miracoli – námestie zázrakov). Po skončení prehliadky a ďalšom presune vlakom zavítame do starobylého mesta Lucca, ktoré bolo založené už Etruskami. Po absolvovaní prehliadky historického centra mesta návrat vlakom do Florencie.
3.DEŇ 23.04.2023
Tento deň navštívime oblasť južne od Florencie. Po raňajkách presun električkou k stanovišťu autobusov, prestup na súkromný minibus a odjazd do jedného z najkrajších toskánskych miest Toskánska - San Gimignana, mesto známe svojou stredovekou architektúrou (stredoveký Manhattan). Po skončení prehliadky mesta presun do ďalšieho historicky významného mesta Toskánska - Sieny. Pešia prehliadka mesta so sprievodcom kde navštívime srdce mesta - námestie Piazza del Campo s nezameniteľným tvarom mušle, 88 metrov vysokú Torre del Mangia a veľkolepú katedrálu – umelecké dielo zvonka aj z vnútra. Katedrála je jedno z najlepších diel talianskej gotiky. V interiéri môžete obdivovať kazateľnicu, Chigi kaplnku, ktorú navrhol Bernini a kaplnku sv.Jána so sochou od Donatella. Po skončení prehliadky návrat do Florencie.
4.DEŇ 24.04.2023
Po raňajkách pokračujeme druhou časťou pešej prehliadky Florencie so sprievodcom, počas ktorej si skompletizujeme prehľad pamiatok, resp. navštívite niektoré z vybraných múzeí svetového mena (galéria Uffizi, Galeria Academia, a i.). Neskôr popoludní vyzdvihnutie batožiny a odchod električkou na letisko. Odlet do Košíc s prestupom vo Viedni. Predpokladaný prílet do Košíc v nočných hodinách.
Poznámka: Poradie navštívených miest sa môže meniť! Minimálny počet účastníkov: 12


Termíny a cenník

Pre toto zariadenie nie je prístupný on-line výpočet ceny a rezervácia. V prípade, že máte o toto zariadenie záujem, kontaktujte nás.

Cena zahŕňa:
- letenka Košice – Viedeň – Florencia a späť (kalkulovaná cena letenky 250 €) vrátane príručnej batožiny (8 kg)
- 3 x ubytovanie v dvojposteľovej izbe s raňajkami
- slovensky hovoriaci sprievodca
- doprava električkou, vlakom a súkromným minibusom podľa programu

Cena nezahŕňa:
- komplexné cestovné poistenie UNION A1: 3,00 € / osoba / deň
  alebo komplexné cestovné poistenie UNION A1 PANDEMIC: 4,00 € / osoba / deň
  alebo komplexné cestovné poistenie UNION A2 EXCLUSICE: 4,50 € / osoba / deň
- pobytovú taxu
- obedy a večere
- vstupy do pamätihodnostíLAST MINUTE