TOSKÁNSKO a CINQUE TERRE letecký poznávací zájazd

let ikonka

Krajina: Taliansko

Letovisko: Toskánsko

Popis hotela:
TOSKÁNSKO a CINQUE TERRE
Skvosty talianskej renesancie Florencia, Siena, Pisa a kraj vína Chianti

Program zájazdu:
1.DEŇ - 31.05.2022
odlet z Košíc do Florencie s medzipristátím vo Viedni. Florencia hlavné mesto Toskánska prezývané tiež „talianske Atény“ je kolískou renesancie. V múzeách, nádherných kostoloch, alebo pri prechádzkach mestom možno navštíviť a obdivovať majstrovské kúsky umelcov ako Botticelli, Michelangelo a Leonardo da Vinci. Po zložení batožiny nasleduje prvá časť pešej prehliadky mesta so sprievodcom, kde navštívime najznámejšie pamiatky ako: kostol Santa Croce, Piazza della Signoria, Pallazo Vecchio a.i. Deň zakončíme individuálnym voľnom.
2.DEŇ - 01.06.2022
po raňajkách pokračujeme druhou časťou pešej prehliadky Florencie so sprievodcom, kde navštívime miesta ako: dóm Santa Maria Del Fiore, Ponte Vechcio, Pallazzo Pitti, kaplnka Medici s Michelangelovými dielami, Galleria Uffizzi. Popoludní presun autobusom do regiónu Chianti, ubytovanie sa v hoteli. Večer ochutnávka vína a večera (nie je zahrnuté v cene zájazdu).
3.DEŇ - 02.06.2022
po raňajkách presun autobusom do mesta Siena. Pešia prehliadka mesta so sprievodcom kde navštívime srdce mesta - námestie Piazza del Campo s nezameniteľným tvarom mušle, 88 metrov vysokú Torre del Mangia a veľkolepú katedrálu – umelecké dielo zvonka aj z vnútra. Katedrála je jedno z najlepších diel talianskej gotiky. V interiéri môžete obdivovať kazateľnicu, Chigi kaplnku, ktorú navrhol Bernini a kaplnku sv.Jána so sochou od Donatella. Po skončení prehliadky odchod autobusom do jedného z najkrajších horských miest Toskánska - San Gimigniana, mesto známe svojou stredovekou architektúrou (stredoveký Manhattan). Prehliadka mesta s individuálnym voľnom na obed. Po obede presun do mesta Pisa kde navštívime svetoznámu šikmú vežu Torre pendente di Pisa a námestie Piazza del Duomo (nazývanom aj Piazza dei Miracoli – námestie zázrakov). Podvečer presun na ubytovanie, individuálne voľno.
4.DEŇ - 03.06.2022
po raňajkách presun autobusom na vlakovú stanicu v La Spezia, ktorá je vychodiskovým bodom do Cinque Terre – skalnatej pobrežnej oblasti v Ligúrii, ktorá zahŕňa celkovo päť dedín. Pestrofarebné domčeky sú zasadené do skalnatého pobrežia. Pre ťažkú prístupnosť boli po stáročia ochraňované pred vplyvmi vonkajšieho prostredia, vďaka čomu si zachovali svoju autentickosť. Oblasť je súčasťou svetového dedičstva UNESCO. V popoludňajších hodinách po návrate do La Spezie zamierime autobusom do Montecatini Terme - najväčšieho a najznámejšieho kúpeľného mesta Toskánska, ktoré je občas prezývané aj ako "Talianske Karlove Vary". Po prehliadke ubytovanie sa v hoteli nasledované individuálnym voľnom.
5.DEŇ - 04.06.2022
po raňajkách odchod na letisko do Florencie. Odlet do Košíc s medzipristátím vo Viedni. Predpokladaný prílet do Košíc v poobedňajších hodinách.
Poznámka: Poradie navštívených miest sa môže meniť ! Minimálny počet účastníkov: 12


Termíny a cenník

Kliknutím na termín zájazdu prejdete na rezerváciu. Počas rezervácie Vám náš systém automaticky vypočíta cenu Vášho zájazdu s aktuálnou zľavou.

V termíne označenom ako rezervovaný ( oranžová farba ) je voľný už iba minimálny počet miest. Volajte 0557291234 ( 0911494320) alebo nás navštívte osobne.

Legenda:Voľný termínRezervovaný termínVypredaný termín
Doprava: letecká; Odchod z: Košice
TermínDní / nocíosoba 1. a 2.lôžko
máj 2022
31.05.2022 5/4899.00 €

Cena zahŕňa:
- letenka Košice – Viedeň – Florencia a späť (kalkulovaná cena letenky 250 €)
- 4 x ubytovanie v dvojposteľovej izbe s raňajkami
- sprievodca
- doprava autobusom podľa programu
- Cinque Terre karta – umožňuje voľný presun medzi dedinkami v oblasti a čerpanie niektorých služieb, prípadne vstupov

Cena nezahŕňa:
- komplexné cestovné poistenie UNION A1: 2,50 € / osoba / deň
  alebo komplexné cestovné poistenie UNION A1 PANDEMIC: 4,00 € / osoba / deň
- pobytovú taxu
- obedy a večere
- vstupy do pamätihodností
- miestnu dopravu
- palivový príplatok: 15,00 € / os. (od 09.03.2022)LAST MINUTE