SEDEM DIVOV ISLANDU letecký poznávací zájazd

let ikonka

Krajina: Island

Letovisko: Island

Popis hotela:

SEDEM DIVOV ISLANDU
PROGRAM ZÁJAZDU
1.DEŇ odlet pravidelnou linkou z Košíc do Keflavíku (Island) s medzipristátím v Prahe. Prílet v nočných hodinách, transfer na ubytovanie, nocľah.
2.DEŇ po raňajkách v hoteli nás v tento deň čaká vrchol islandského putovania tzv. zlatý trojuholník. Najprv navštívime sídlo biskupstva v osade Skálholt a potom prejdeme do oblasti Geysiru s atraktívnym gejzírom Strokkur, kde každých 5 minút vystrekuje vriaca voda až do výšky 20 m. Uvidíme aj impozantný vodopád Gullfoss na rieke Hvíta, kde voda padá vo dvoch stupňoch do hĺbky 32 m. Popoludní nás čaká zastávka v národnom parku Þingvellir (UNESCO). V tejto oblasti sa rozostupuje európska a americká litosferická doska a v 10. storočí tu bol založený najstarší parlament sveta - Alþing. Pri ceste späť prejdeme okolo geotermálnej elektrárne Nesjavellir. Návrat na ubytovanie, večera a nocľah.
3.DEŇ po raňajkách sa vydáme na výlet na vulkanické Vestmanské ostrovy (lodný lístok je zahrnutý v cene zájazdu), kde môžeme vystúpiť na sopku Eldfell, ktorá naposledy explodovala v roku 1973. Ostrov Heymaey je tiež známy početnými vtáčími kolóniami. Návrat na ubytovanie, večera a nocľah.
4.DEŇ po raňajkách sa vydáme do islandského vnútrozemia, do turisticky atraktívnej geotermálnej oblasti Landmannalaugar. Toto územie je charakteristické rozprávkovou farebnosťou uprostred divokých hôr. Vďaka svojej sviežej farebnosti sa nazýva aj „dúhová“. Z turistického strediska, ktoré leží v srdci oblasti na okraji lávového pola sa návštevníkom ponúka pestrá paleta peších výletov. Miestnym unikátom, ktorý každoročne priťahuje turistov je možnosť kúpeľa a dobitia energie v prírodnej lagúne s termálnou vodou, ktorá vzniká sútokom horúcej a chladnejšej riečky. V prípade nezjazdnosti diaľnice alebo zlého počasia navštívime miesto podobné Landmannalaugaru a taktiež farebnú, geotermálnu oblasť pri mestečku Hveragerði. Je tu možnosť kúpania sa v teplej rieke. Návrat na ubytovanie, večera a nocľah.
5.DEŇ po raňajkách začína cesta po južnom pobreží. Už z diaľky je možné vzhliadnuť zasnežený vrchol sopky Hekla, kde uskutočníme krátku vychádzku pozdĺž kaskád vodopádov na rieke Skógá v blízkosti monumentálneho šesťdesiatmetrového vodopádu Skógafoss. Na najjužnejšom myse Islandu Dyrhólaey budeme obdivovať skalnú bránu a pri mestečku Vík vystúpime na čiernu sopečnú pláž s čadičovou jaskyňou. Na spiatočnej ceste sa zastavíme pri ľadovci Sólheimajökull a pod sopkou Eyjafjallajökull sa prejdeme popri vodopáde Seljalandsfoss, kde sa dá vstúpiť za jeho vodnú stenu. Počas cesty je možné vidieť ďalší vodopád Gljúfrafoss. Návrat na ubytovanie, večera a nocľah.
6.DEŇ po raňajkách v hoteli možnosť fakultatívneho výletu (nie je zahnuté v cene) plavba za pozorovaním veľrýb alebo návšteva expozície vulkanológie alebo architektonického skvostu Reykjavíku – kultúrny dom Harþa. Popoludní je na programe krátka spoločná prehliadka hlavného mesta Islandu Reykjavík, kde uvidíme parlament, moderný kostol Hallgrímskirkja a vodojem Perlan. Dovolenka na Islande sa ukončí večerným kúpaním v unikátnych termálnych kúpeľoch Modrá lagúna (vstup za poplatok, nutné objednať pri kúpe zájazdu v sume 75,- €/osoba) alebo v miestnom bazéne s termálnymi sedacími bazénmi (cena cca 6,-€/osoba, platba na mieste). Transfer na letisko. Odlet pravidelnou linkou z Keflavíku do Košíc s medzipristátím v Prahe.
7.DEŇ plánovaný prílet do Košíc v popoludňajších hodinách.
*Zmena programu v prípade zmeny času letov, nepriaznivého počasia alebo nezjazdnosti niektorých ciest pre autobus vyhradená. Zmena poradia dní v programe podľa aktuálnych podmienok na Islande vyhradená.


Termíny a cenník

Kliknutím na termín zájazdu prejdete na rezerváciu. Počas rezervácie Vám náš systém automaticky vypočíta cenu Vášho zájazdu s aktuálnou zľavou.

V termíne označenom ako rezervovaný ( oranžová farba ) je voľný už iba minimálny počet miest. Volajte 0557291234 ( 0911494320) alebo nás navštívte osobne.

Legenda:Voľný termínRezervovaný termínVypredaný termín
Doprava: letecká; Odchod z: Košice
TermínDní / nocíosoba / lôžko / let / strava podľa programu
jún 2021
23.06.2021 7/61 543.00 €

Cena zahŕňa:
- letenku na trase Košice – Praha - Keflavík - Praha - Košice,
- 2 ks batožiny v cene letenky (1 ks na palubu, 1 ks / 23 kg do batožinového priestoru),
- 5x ubytovanie v hoteli typu komfort (dvojlôžkové izby s vlastným sociálnym zariadením) s raňajkami formou bufetu,
- 4x servírovaná večera podľa programu (2 chody),
- 1x lodný lístok Vestmanské ostrovy,
- transfery podľa programu,
- sprievodca podľa programu,
- program (bez vstupov),
- zákonné poistenie insolventnosti a DPH.

Cena nezahŕňa:
- servisný poplatok (letiskové poplatky, bezpečnostná taxa, poplatky súvisiace s vykonaním leteckej dopravy)  195,- €,
- cestovné poistenie UNION,

- vstupy počas programu (cca 100,- € vrátane veľrybieho safari),
- fakultatívne výlety podľa programu,
- výlet do kúpeľov Modrá lagúna v cene 75,- € / osoba (nutné objednať vopred v CK).