Plavba pre cyklistov NA JUH OD SPLITU

ind ikonka

Krajina: Chorvátsko na 8 a 15 dní

Letovisko: Split

Popis hotela:

Trasa plavby: SPLIT – BRAČ – HVAR – PELJEŠAC – MLJET – KORČULA – HVAR - ŠOLTA – SPLIT Popis plavby:
1.deň: SPLIT - SUPETAR - PUČIŠĆA (O)

Cyklotrasa: Supetar - Pučišća
Dĺžka: 25 km
Celkové stúpanie: 380 m
Najvyšší bod: 90 m
Povrch: 100% spevnená cesta
Úroveň obtiažnosti: 2/5

Príchod do Splitu a check-in od 11:00. Odchod o 13:00, obed na palube a cesta na ostrov Brač. Po príchode do Supetaru cyklotúra po pobrežnej ceste do severnej časti ostrova. Prejdite popri rybárskych dedinách Splitska a Postira a dorazíte do jednej z najkrajších malých osád v Európe – Pučišća. Voľné popoludnie na prehliadku tejto pôvabnej dedinky, známej dlhou kamenárskou tradíciou. Nocľah v Pučišći.
2.deň: PUČIŠĆA - POKRIVENIK/ JELSA - SUĆURAJ - LOVIŠTA (R, O, KV)
Cyklotrasa: Pokrivenik - Sućuraj

Dĺžka: 32 km
Celkové stúpanie: 450 m
Najvyšší bod: 350 m
Povrch: 100% spevnená cesta
Úroveň obtiažnosti: 3/5

Raňajky a ranná plavba smerom na najdlhší chorvátsky ostrov - Hvar s výhľadom na pohorie Biokovo. Cyklotúra začína v malej malebnej zátoke Pokrivenik. Začína sa výstupom na najvyšší bod trasy a potom klesá na východný bod ostrova Hvar - Sućuraj, kde bude čakať loď. Po obede na palube plavba smerom na druhý najväčší chorvátsky polostrov - Pelješac a čarovnú osadu Kučište. Kapitánska večera na palube (v cene Premium). Nocľah v Kučišti.
3.deň: LOVIŠTA / KUČIŠTA - TRSTENIK (R, O)
Cyklotrasa: Lovišta / Kučišta – Trstenik
Dĺžka: 45 km / 31 km
Celkové stúpanie: 800 m / 580 m
Najvyšší bod: 411 m
Povrch: 100% spevnená cesta
Úroveň obtiažnosti: 4/5

Dnešná jazda by sa dala nazvať vínnou panoramatickou cestou. Po raňajkách vyrazíte na cestu smerom na Orebić, mesto námorníkov a kapitánov. Prvých pár kilometrov stúpania a klesania s jedinečnými vyhliadkami súostrovia Korčula. Za Orebićom výstup do vinohradníckej oblasti s najznámejšími odrodami chorvátskeho vína. Prejdite tunelom Dingač na južnú stranu Pelješca a pokračujte v jazde cez vinohrady do Trstenika. Nocľah v Trsteniku.
4.deň: TRSTENIK - MLJET - KORČULA (R, O)
Cyklotrasa: Národný park Mljet
Dĺžka: 18 km
Celkové stúpanie: 120 m
Najvyšší bod: 45 m
Povrch: 80 % spevnená, 20 % makadamová cesta
Úroveň obtiažnosti: 1/5

Plavba počas raňajok z Trsteniku na ostrov Mljet, svieži zelený ostrov známy aj ako ostrov medu. Národný park Mljet (vstupné sa platí na mieste) je prekrásna oblasť s jedinečným šarmom, s dvoma prepojenými slanými jazerami, bujnou flórou, jedinečným vzhľadom členitého pobrežia, útesov a početných ostrovčekov, ako aj vždy zelených rastlín. Na bicykli okolo jazera so slanou vodou, vo vnútri ktorého sa nachádza ďalší ostrov s benediktínskym kláštorom z 12. storočia. Občerstvenie pri slaných jazerách a návrat na loď na obed na palube. Popoludní plavba smerom na Korčulu a po príchode voľný čas na prehliadku mesta Marca Pola - Korčula. Nocľah na Korčuli.
5.deň: KORČULA - VELA LUKA (R, O)
Cyklotrasa: Korčula - Pupnat - Smokvica - Prižba - Blato - Vela Luka
Dĺžka: 55 km
Celkové stúpanie: 750 m
Najvyšší bod: 340 m
Povrch: 100% spevnená cesta
Úroveň obtiažnosti: 4/5

Po raňajkách začnite najdlhšou trasou týždňa prechádzajúcou celým ostrovom Korčula. Vystúpte do obce Žrnovo a potom do najstaršej osady na ostrove - Pupnat, najvyššieho bodu trasy. Zostup na južnú stranu Korčuly a jazda po ceste medzi jednou z najkrajších zátok ostrova so strmými útesmi nad ňou. Pokračujte v jazde cez početné olivové háje a vinice jednej z najznámejších odrôd viniča Pošip. Krátka prestávka v čarovnej dedinke Smokvica. Zostúpte k moru a osviežte sa na jednej z mnohých skrytých kamienkových pláží. Vystúpte smerom k vyhliadke nad mestom Blato a nakoniec zostúpte smerom na Vela Luka. Večera na lodi a nocľah vo Vela Luka.
6.deň: VELA LUKA - HVAR - STARI GRAD (R, O)
Cyklotrasa: 1. Hvar - Stari Grad
Dĺžka: 23 km
Celkové stúpanie: 450m
Najvyšší bod: 410 m
Povrch: 100% spevnená cesta
Úroveň obtiažnosti: 3/5
Cyklotrasa: 2. Stari Grad-Jelsa-Vrboska-Stari Grad
Dĺžka: 22 km
Celkové stúpanie: 110m
Najvyšší bod: 85m
Povrch: 85 % spevnená 15 % makadamová cesta
Úroveň obtiažnosti: 1/5

Skorá ranná plavba z Vela Luky do mesta Hvar s raňajkami na palube. Krátka prehliadka Hvaru, rozprávkového mesta so skvelou architektúrou, krásnou prírodou a miernym podnebím. Na bicykli z Hvaru na druhú stranu ostrova - Stari Grad. Prejdite cez početné levanduľové polia a vychutnajte si výhľad na susedné ostrovy a pevninu. Obed na palube v Stari Grade. Nenáročná popoludňajšia jazda k dvom perlám Hvaru - Jelse a Vrboske a cez planinu Stari Grad, kde sa dodnes zachovalo starogrécke rozdelenie krajiny so systémom ciest a parciel rovnomerne rozdelených. Nocľah v Stari Grade.
7.deň: STARÍ GRAD - STOMORSKÁ - SPLIT (R, O)
Cyklotrasa: Stomorska - Maslinica
Dĺžka: 36 km
Celkové stúpanie: 450 m
Najvyšší bod: 135 m
Povrch: 100% spevnená cesta
Úroveň obtiažnosti: 2/5

Posledný deň začína rannou plavbou zo Stari Gradu na ostrov Šolta. Po raňajkách začnete na bicykli zo Stomorska na najvyšší bod ostrova - Gornje Selo, vychutnajte si výhľady na obe strany ostrova a vôňu stredomorských rastlín. Pokračujte do Maslinice na západnej časti ostrova. Krátka prestávka a návrat do Stomorska. Obed na palube a plavba smerom na Split. Voľné popoludnie na prehliadku mesta a návštevu Diokleciánovho mesta. Nocľah v Splite.
8.deň: SPLIT (R)
Skoré raňajky pred posledným rozlúčením s novými priateľmi a posádkou.
Vysvetlivky: R – raňajky, O – obed, KV – Kapitánska večera

Ubytovanie:
LOĎ PREMIUM
Plavidlá s oceľovým trupom s tradičným, no moderným vzhľadom ponúkajú ubytovanie v klimatizovaných priestranných kajutách s vlastnou kúpeľňou s manželskou posteľou alebo oddelenými lôžkami, sušičom vlasov a bezpečnostnou schránkou. Prémiové plavidlá majú dĺžku 29 až 35 m s kajutami o veľkosti 8 až 14 m2.
ZAHRNUTÉ SLUŽBY:
Raňajky formou bufetu, trojchodové obedy, kapitánska večera, anglicky hovoriaci tour manažér na palube, jedna prehliadka so sprievodcom, denná kajutová služba, výmena uterákov a posteľnej bielizne v polovici týždňa, manipulácia s batožinou, ochutnávka olivového oleja a vína na palube, bezplatná voda, popoludňajší čaj a káva. Bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet.
LOĎ TRADITIONAL ENSUITE
Drevené lode s klimatizovanými kajutami s vlastnou sprchou/WC, väčšinou poschodovými posteľami, klimatizovaným salónom.
ZAHRNUTÉ SLUŽBY:
Kontinentálne raňajky, trojchodové obedy, voda zdarma. Bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet.
Trojlôžkové kajuty na vyžiadanie (obmedzená dostupnosť).

Stravovanie:
polpenzia - raňajky a obedy

Zľavy až20%
Plavba pre cyklistov NA JUH OD SPLITUPlavba pre cyklistov NA JUH OD SPLITU

Termíny a cenník

Kliknutím na termín zájazdu prejdete na rezerváciu. Počas rezervácie Vám náš systém automaticky vypočíta cenu Vášho zájazdu s aktuálnou zľavou.

V termíne označenom ako rezervovaný ( oranžová farba ) je voľný už iba minimálny počet miest. Volajte 0557291234 ( 0911494320) alebo nás navštívte osobne.

Legenda:Voľný termínRezervovaný termínVypredaný termín
Doprava: individuálna; Odchod z: Slovensko
TermínDní / nocíosoba v dvojlôžkovej kajute Traditional Ensuite na spodnej palubeosoba v dvojlôžkovej kajute Traditional Ensuite na hornej alebo hlavnej palubeosoba v dvojlôžkovej kajute Premium na spodnej palubeosoba v dvojlôžkovej kajute Premium na hornej alebo hlavnej palube
október 2023
07.10.2023 8/7550.00 €650.00 €750.00 €850.00 €

Cena zahŕňa:

- 7x ubytovanie na lodi s polpenziou (podľa zvoleného druhu plavidla),
- zákonné poistenie insolventnosti,
- DPH.

Cena nezahŕňa:
- pobytovú taxu a prístavné poplatky:  60,00 € (platí sa na mieste v hotovosti)
- cestovné poistenie UNION: 3,00 € / osoba / deň
- príplatok za jednoposteľovú kajutu: 50% zo základnej ceny plavby

- manipulačný poplatok za bicykle (platí sa na mieste) 10,00 € na osobu/týždeň
- vstupné do Národného parku MLJET sa pohybuje od 20,00 € na osobu (platí sa na mieste)
- požičanie bicyklov: 105,00 € na osobu/ plavba, prenájom E-bicykla: 165,00 € na osobu/ plavbu
- požičovňa sedlových tašiek: 14,00 € na osobu / plavba

Doplňujúce informácie:
PLATBA:
- Platba vopred - 150 EUR na osobu pri rezervácii
- Doplatok najneskôr jeden mesiac pred príchodom
ŠPECIÁLNE POZNÁMKY:
- Kapitán si vyhradzuje právo na zmenu trasy v prípade nepriaznivého počasia, ako aj podmienok v navštívených prístavoch. Poradie návštev sa môže líšiť od zverejneného programu v prípade, že prístavy sú príliš preplnené.
- Všetky odchody plavieb sú garantované, avšak ak je rezervovaných menej ako 10 účastníkov, spoločnosť si vyhradzuje právo v prípade potreby zrušiť odchod a zmeniť názov lode.
- Cestujúci sú povinní dodržiavať lodné pravidlá a predpisy nachádzajúce sa v písomnej forme na palube, najmä pokiaľ ide o vnášanie nápojov na palubu
- V prípade nevhodného správania si kapitán vyhradzuje právo požiadať cestujúcich, aby vystúpili
- Kvôli špecifickým kotviacim podmienkam a požiadavkám v niektorých chorvátskych prístavoch kotvia lode vedľa seba, takže klienti musia prechádzať z jednej lode na druhú s medzerami medzi loďami, aby sa dostali na breh. V takýchto prípadoch musia byť klienti pri prechode obzvlášť opatrní a robia to na vlastné riziko. Pomoc posádky bude poskytnutá tým, ktorí ju potrebujú a požadujú. Plavba sa neodporúča klientom na invalidnom vozíku alebo s obmedzenou schopnosťou pohybu.
PODMIENKY ZRUŠENIA:
Odo dňa potvrdenia do 30 dní pred príchodom – zálohová platba (150 EUR na osobu) – nevratná
29-22 dní – 25 % z ceny plavby
21-15 dní – 50 % z ceny plavby
14-0 dní – 100 % poplatok
Poplatok za zmenu mena – 20 EUR na osobu
Poplatok za zmenu termínu - 20 EUR na osobu - platí len pri zmene termínu do 30 dní pred rezervovaným odchodom, inak platia štandardné storno podmienky.LAST MINUTE