Plavba PÍRODA a KULTÚRA

ind ikonka

Krajina: Chorvátsko na 8 a 15 dní

Letovisko: Split

Popis hotela:

Trasa plavby: SPLIT - ROGOZNICA alebo PRIMOŠTEN - KRKA WATERFALLS (SKRADIN)/ ŠIBENIK/ VODICE - KORNATI/ SALI - ZADAR - ZLARIN - TROGIR - SPLIT
Popis plavby:
1.Deň: SPLIT – ROGOZNICA alebo PRIMOŠTEN (O)

O 13.00 h odchod z prístavu v Splite, neskorí príchody sa môžu pripojiť v Rogoznici. Obed sa podáva na ceste, po ktorom nasleduje zastávka v pokojnej zátoke na popoludňajšie kúpanie. Prenocovanie v Rogoznici alebo v Primoštene, v závislosti od situácie v prístave – obe sú očarujúce a malebné malé dedinky, ktoré ponúkajú množstvo reštaurácií a barov. Vyskúšajte slávne miestne víno Babic.
2.Deň: ROGOZNICA alebo PRIMOŠTEN – NP KRKA (SKRADIN) / ŠIBENIK / VODICE (R, O)
Počas raňajok cesta pokračuje smerom do Národného parku Krka (vstupné 15 - 27 EUR na osobu). Objavte krásu národného parku Krka a malého prístupového prístavu Skradin, kde je výnimočná flóra a fauna. Obed na palube s nádherným výhľadom na kaňon Krka počas plavby smerom na Šibenik. Voľné popoludnie s fakultatívnou prehliadkou tohto historického mesta. Nad centrom mesta sa nachádza zámok a početné historické budovy s palácom Foscolo, dokonalým príkladom gotického štýlu, zatiaľ čo kostol svätého Vavrinca je barokový. Nocľah v obľúbenom letovisku Vodice, živom mieste v hlavnej sezóne. Mnoho miestnych reštaurácií a kaviarní má krásne terasy s výhľadom na more. Vychutnajte si ich alebo sa vyberte na prechádzku po nádherných plážach tohto typického dalmatínskeho mesta.
3.Deň: VODICE – KORNATI / SALI (R, O)
Dnes navštívime Národný park Kornati (v cene je zahrnutý vstup), ktorý v skutočnosti pozostáva zo 100 ostrovov a útesov. Je to naozaj niečo pozoruhodné, keď zátoky na niektorých ostrovoch klesajú strmo do mora, miestami až sto metrov hlboké a sú dramaticky ostré ako britva. Ostrovy sú bohaté na ryby a kultúrne a historické pozostatky. Medzi týmito ostrovmi sú ruiny starej ilýrskej pevnosti, rímske vily, starý kresťanský kostol sv. Márie a stredoveké pevnosti a osady. Nocľah v Sali na Dugi Otok (Dlhý ostrov).
4.Deň: SALI - ZADAR (R, O)
Dopoludnie je vyhradené na kúpanie. V popoludňajších hodinách odchod smer Zadar. Pripojte sa k prehliadke mesta so sprievodcom (zahrnuté na plavidlách Premium Superior a Premium). Zadar bol po stáročia dôležitý ako metropola Dalmácie a dnes je centrom regiónu. Mesto je bohaté na monumentálne dedičstvo svetového významu. K najnavštevovanejším miestam patrí Rímske fórum z 1. storočia nášho letopočtu, kostol sv. Donáta z 9. storočia nášho letopočtu – najznámejšia stredoveká bazilika a symbol mesta, mohutné mestské hradby s reprezentatívnym morom a pevninou. Mestské brány zo 16. storočia nášho letopočtu. Tiež početné nádherné paláce a vily. V centre a pri nábreží je veľa vynikajúcich reštaurácií. Od historických miest až po súčasnosť si nenechajte ujsť návštevu slávneho zadarského morského organu a svetelnú inštaláciu „Pozdrav slnku“, obe sú veľkolepé. Nocľah v Zadare.
5.Deň: ZADAR - ZLARIN (R, O, KV)
Dnes sa vraciame na juh pozdĺž pobrežia Dalmácie. Zastávka na kúpanie v jednej z krásnych zátok na ceste pred dosiahnutím Zlarinu. S iba niekoľkými stovkami stálych obyvateľov v zime tento krásny ostrov bez áut v lete víta okolo 3 000 turistov. Chov koralov sa datuje do 15. storočia a pomaly sa oživuje. Môžete vidieť koralové predmety na predaj od miestnych remeselníkov. Na lodiach Premium Superior a Premium je zahrnutá v cene kapitánska večera. Prenocovanie v dedinke na malom ostrove Zlarin v súostroví Šibenik.
6.Deň: ZLARIN – TROGIR (R, O)
Po raňajkách odchod a kúpanie v jednej z pokojných zátok. Užite si neuveriteľne čistú morskú vodu. Po obede plavba do starého dalmátskeho mesta Trogir (našiel sa tu grécky reliéf zo 4. storočia). Trogir je niekedy označovaný ako „miniatúrne Benátky“ alebo „mini Dubrovník“ kvôli svojim starobylým hradbám alebo ako plávajúce múzejné mesto – keďže má majstrovskú architektúru vrátane niekoľkých úžasných benátskych palácov. Pripojte sa k fakultatívnej prehliadke Trogiru so sprievodcom (zahrnutá na lodi Premium Superior). Staré mesto je zapísané na zozname UNESCO a je tu veľký výber barov a reštaurácií. Prenocovanie v Trogire.
7.Deň: TROGIR – SPLIT (R, O)
Keď sa plavidlo plaví späť na Splitskú riviéru, dnes budú mať tí, ktorí majú radi plávanie, veľa dôvodov na šťastie. Zastávka na kúpanie v jednej zo zátok na ostrove Čiovo (s Trogirom spojený mostom). Popoludní plavba smerom k poslednému prístavu a vychutnajte si nádherný výhľad na pobrežie a ostrovy Splitskej riviéry. Pripojte sa k fakultatívnej prehliadke Splitu so sprievodcom (zahrnutá na lodi Premium Superior). Historický komplex Splitu je pod ochranou UNESCO a jeho pamiatky sú úžasné tak pre miestnych obyvateľov, ako aj pre mnohých návštevníkov, ktorí sa zamilujú do tejto viac ako 1000-ročnej krásy. Príkladov rímskej architektúry je veľa – mimoriadne zaujímavý je Diokleciánov palác, ktorý postavil rímsky cisár ako svoj domov dôchodcov. Užite si večerné potulky časťami paláca a pozdĺž slávneho nábrežia Splitu. Nocľah v Splite.
8.Deň: SPLIT (R)
Skoré raňajky a potom je čas rozlúčiť sa s posádkou a všetkými novými priateľmi.
Vysvetlivky: R – raňajky, O – obed, KV – Kapitánska večera

Ubytovanie:
LOĎ PREMIUM SUPERIOR
Moderné, nedávno postavené mini luxusné plavidlá s dĺžkou 38 až 41 m, s priestrannou slnečnou terasou, klimatizovaným salónom, útulným salónikom a kajutami s rozlohou 8 až 14 m2 s manželskou posteľou alebo oddelenými posteľami, sušičom vlasov a bezpečnostnou schránkou.
ZAHRNUTÉ SLUŽBY:
Raňajky formou bufetu, trojchodové obedy, kapitánska večera, anglicky hovoriaci tour manažér na palube (okrem FKK), tri prehliadky so sprievodcom, denná kajutová služba, výmena uterákov a posteľnej bielizne v polovici týždňa, manipulácia s batožinou, olivový olej a ochutnávka vína na palube, bezplatná voda, popoludňajší čaj a káva. Bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet.

LOĎ PREMIUM
Plavidlá s oceľovým trupom s tradičným, no moderným vzhľadom ponúkajú ubytovanie v klimatizovaných priestranných kajutách s vlastnou kúpeľňou s manželskou posteľou alebo oddelenými lôžkami, sušičom vlasov a bezpečnostnou schránkou. Prémiové plavidlá majú dĺžku 29 až 35 m s kajutami o veľkosti 8 až 14 m2.
ZAHRNUTÉ SLUŽBY:
Raňajky formou bufetu, trojchodové obedy, kapitánska večera, anglicky hovoriaci tour manažér na palube, jedna prehliadka so sprievodcom, denná kajutová služba, výmena uterákov a posteľnej bielizne v polovici týždňa, manipulácia s batožinou, ochutnávka olivového oleja a vína na palube, bezplatná voda, popoludňajší čaj a káva. Bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet.
LOĎ TRADITIONAL ENSUITE
Drevené lode s klimatizovanými kajutami s vlastnou sprchou/WC, väčšinou poschodovými posteľami, klimatizovaným salónom.
ZAHRNUTÉ SLUŽBY:
Kontinentálne raňajky, trojchodové obedy, voda zdarma. Bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet.
Trojlôžkové kajuty na vyžiadanie (obmedzená dostupnosť).

Stravovanie:
polpenzia - raňajky a obedy


Termíny a cenník

Kliknutím na termín zájazdu prejdete na rezerváciu. Počas rezervácie Vám náš systém automaticky vypočíta cenu Vášho zájazdu s aktuálnou zľavou.

V termíne označenom ako rezervovaný ( oranžová farba ) je voľný už iba minimálny počet miest. Volajte 0557291234 ( 0911494320) alebo nás navštívte osobne.

Legenda:Voľný termínRezervovaný termínVypredaný termín
Doprava: individuálna; Odchod z: Slovensko
TermínDní / nocíosoba
v kajute
Traditional
Ensuite
spodná paluba
osoba
v kajute
Traditional
Ensuite
horná paluba
osoba
v kajute
Premium
spodná paluba
osoba
v kajute
Premium
horná paluba
osoba
v kajute
Premium
Superior
spodná paluba
osoba
v kajute
Premium
Superior
horná paluba
júl 2023
15.07.2023 8/7800.00 €850.00 €1 000.00 €1 100.00 €1 100.00 €1 300.00 €
22.07.2023 8/7800.00 €850.00 €1 000.00 €1 100.00 €1 100.00 €1 300.00 €
august 2023
19.08.2023 8/7800.00 €850.00 €1 000.00 €1 100.00 €1 100.00 €1 300.00 €

Cena zahŕňa:

- 7x ubytovanie na lodi s polpenziou (podľa zvoleného druhu plavidla),
- zákonné poistenie insolventnosti,
- DPH.

Cena nezahŕňa:
- pobytovú taxu a prístavné poplatky:  60,00 € (platí sa na mieste v hotovosti)
- cestovné poistenie UNION: 3,00 € / osoba / deň

- príplatok za jednoposteľovú kajutu: 50% zo základnej ceny plavby

Doplňujúce informácie:
PLATBA:
- Platba vopred - 150 EUR na osobu pri rezervácii
- Doplatok najneskôr jeden mesiac pred príchodom
ŠPECIÁLNE POZNÁMKY:
- Kapitán si vyhradzuje právo na zmenu trasy v prípade nepriaznivého počasia, ako aj podmienok v navštívených prístavoch. Poradie návštev sa môže líšiť od zverejneného programu v prípade, že prístavy sú príliš preplnené.
- Všetky odchody plavieb sú garantované, avšak ak je rezervovaných menej ako 10 účastníkov, spoločnosť si vyhradzuje právo v prípade potreby zrušiť odchod a zmeniť názov lode.
- Cestujúci sú povinní dodržiavať lodné pravidlá a predpisy nachádzajúce sa v písomnej forme na palube, najmä pokiaľ ide o vnášanie nápojov na palubu
- V prípade nevhodného správania si kapitán vyhradzuje právo požiadať cestujúcich, aby vystúpili
- Kvôli špecifickým kotviacim podmienkam a požiadavkám v niektorých chorvátskych prístavoch kotvia lode vedľa seba, takže klienti musia prechádzať z jednej lode na druhú s medzerami medzi loďami, aby sa dostali na breh. V takýchto prípadoch musia byť klienti pri prechode obzvlášť opatrní a robia to na vlastné riziko. Pomoc posádky bude poskytnutá tým, ktorí ju potrebujú a požadujú. Plavba sa neodporúča klientom na invalidnom vozíku alebo s obmedzenou schopnosťou pohybu.
PODMIENKY ZRUŠENIA:
Odo dňa potvrdenia do 30 dní pred príchodom – zálohová platba (150 EUR na osobu) – nevratná
29-22 dní – 25 % z ceny plavby
21-15 dní – 50 % z ceny plavby
14-0 dní – 100 % poplatok
Poplatok za zmenu mena – 20 EUR na osobu
Poplatok za zmenu termínu - 20 EUR na osobu - platí len pri zmene termínu do 30 dní pred rezervovaným odchodom, inak platia štandardné storno podmienky.LAST MINUTE