Plavba KVARNERSKÉ OSTROVY

ind ikonka

Krajina: Chorvátsko na 8 a 15 dní

Letovisko: Opatija

Popis hotela:

Trasa plavby: OPATIJA – KRK – RAB – ZADAR – MOLAT alebo OLIB – (ILOVIK) MALI LOŠINJ – CRES – OPATIJA
Popis plavby:
1.Deň OPATIJA – OSTROV KRK (O)

Odchod o 13:00 s obedom na palube (neskoré príchody sa môžu pripojiť na Krku, rovnomennom meste najväčšieho chorvátskeho ostrova. Prvá zastávka na kúpanie na ceste k osvieženiu a vychutnaniu si krištáľovo čistej morskej vody. Krk má rozmanité dediny rôznych veľkostí, úžasné promenády, dramatické skalné steny s malými ostrovčekmi a stovky skrytých zátok a pláží. Na nábreží mesta Krk si dajte drink v jednom z mnohých barov alebo si vyberte reštauráciu na chutnú večeru. Nocľah v Krku.
2.Deň OSTROV KRK – OSTROV RAB (R, O)
Po raňajkách plavba smerom na Rab, známy ako „ostrov lásky“. Po príchode sa pripojte k prehliadke so sprievodcom (v cene Premium Superior & Premium), kde uvidíte impozantné kamenné múry a románske kostolné veže, kostoly, paláce, kamenné ulice a starobylé fasády. Mnohé ulice a námestia sú galériami pod holým nebom, keďže umelci pracujú vonku. Nenechajte si ujsť slávnu tortu „Rapska torta“ (recept je tajný, ochutnávka v cene Premium Superior & Premium). Ak počasie dovolí, vyjdite na vrch Kamenjak a sledujte nádherný západ slnka. Prenocovanie v Rabe.
3.Deň OSTROV RAB – ZADAR (R, O)
Ranná plavba z Rabu smerom na Zadar, cestovanie popri ostrove Pag s nezvyčajnou mesačnou krajinou. Zastávka na kúpanie na malom ostrove Maun. Po príchode do Zadaru sa pripojte k fakultatívnej prehliadke so sprievodcom (v cene Premium Superior & Premium). Dnes je Zadar centrom regiónu a dlhé stáročia bol metropolou Dalmácie. Bohaté kultúrne dedičstvo je viditeľné na každom kroku: Forum Romanum z 1. storočia nášho letopočtu, kostol sv. Donáta z 9. storočia nášho letopočtu - najznámejšia stredoveká bazilika a symbol mesta, impozantné a mocné mesto hradby s reprezentatívnymi prístavnými a zemskými bránami zo 16. storočia nášho letopočtu, početné paláce a vily bývalých šľachtických rodov... Časť nábrežia a centrum mesta lemujú skvelé reštaurácie. Slávne súčasné výtvory sú Zadarský morský organ, jediný svojho druhu na svete a svetelná inštalácia „Pozdrav slnku“. Nocľah v Zadare.
4.Deň ZADAR - OSTROV MOLAT alebo OSTROV OLIB (R, O, KV)
Skorý odchod na ostrov Molat alebo Olib (v závislosti od dostupného prístavného priestoru) v severnej časti zadarského súostrovia. Myslite na čistý pokoj a vyrovnanosť. Dnes večer je na palube kapitánska večera (v cene Premium Superior a Premium). Prenocovanie v prístave.
5.Deň OSTROV MOLAT / OLIB - OSTROV ILOVIK - OSTROV LOŠINJ (R, O)
Po raňajkách a rannom kúpaní plavba smerom na Ilovik. Má síce len niekoľko stoviek obyvateľov, ale Ilovik má nádherné zátoky a krištáľovo čistú vodu. Krátka zastávka pred odchodom smerom na Lošinj, známy ako „ostrov slnka“ pre množstvo borovíc, poľných kvetov a bylín. Lošinj je jedným z najobľúbenejších ostrovov v severných jadranských vodách pre svoje skryté zátoky a stredomorskú atmosféru. Po príchode sa poprechádzajte po peknom nábreží alebo sa prejdite do lošinjskej aromatickej záhrady plnej pôvodných bylín a rastlín. Do mestečka Veli Lošinj sa ľahko dostanete, ak ho chcete preskúmať pešo. Nocľah v Mali Lošinj.
6.Deň OSTROV MALI LOŠINJ - OSTROV CRES (R, O)
Po raňajkách a rannom kúpaní odchod smerom na Cres. Tento nedotknutý ostrov dlhého a úzkeho tvaru je bohatý na olivové háje, vinice, dubové, bukové lesy a pozoruhodné kamenné múry. Cres a Mali Lošinj boli kedysi spojené ako jeden ostrov, kým Rimania vykopali úzky kanál, aby ich oddelili. Strávte noc v prístave Cres, typickom stredovekom meste.
7.Deň OSTROV CRES – OPATIJA (R, O)
Po raňajkách odchod smer Opatija. Slávnu Opatijskú riviéru je najlepšie vidieť z mora. Po príchode popoludní sa pripojte k pešej prehliadke Opatije (v cene Premium Superior). Prejdite sa po najdlhšej prímorskej promenáde v Chorvátsku alebo sa zastavte vo Volosku, tradičnej rybárskej dedine s niektorými z najlepších rybích reštaurácií v krajine. V posledný večer na palube usporiadajte rozlúčkovú párty pod hviezdami. To by bol skvelý čas na výmenu kontaktných údajov s novými priateľmi a plánovanie spiatočnej cesty.
8.Deň OPATIJA (R)
Posledné raňajky, po ktorých budú nasledovať rozlúčky so všetkými novými priateľmi a posádkou predtým, ako sa vylodíte v prístave Opatija.
Vysvetlivky: R – raňajky, O – obed, KV – Kapitánska večera

Ubytovanie:
LOĎ PREMIUM SUPERIOR
Moderné, nedávno postavené mini luxusné plavidlá s dĺžkou 38 až 41 m, s priestrannou slnečnou terasou, klimatizovaným salónom, útulným salónikom a kajutami s rozlohou 8 až 14 m2 s manželskou posteľou alebo oddelenými posteľami, sušičom vlasov a bezpečnostnou schránkou.
ZAHRNUTÉ SLUŽBY:
Raňajky formou bufetu, trojchodové obedy, kapitánska večera, anglicky hovoriaci tour manažér na palube (okrem FKK), tri prehliadky so sprievodcom, denná kajutová služba, výmena uterákov a posteľnej bielizne v polovici týždňa, manipulácia s batožinou, olivový olej a ochutnávka vína na palube, bezplatná voda, popoludňajší čaj a káva. Bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet.

LOĎ PREMIUM
Plavidlá s oceľovým trupom s tradičným, no moderným vzhľadom ponúkajú ubytovanie v klimatizovaných priestranných kajutách s vlastnou kúpeľňou s manželskou posteľou alebo oddelenými lôžkami, sušičom vlasov a bezpečnostnou schránkou. Prémiové plavidlá majú dĺžku 29 až 35 m s kajutami o veľkosti 8 až 14 m2.
ZAHRNUTÉ SLUŽBY:
Raňajky formou bufetu, trojchodové obedy, kapitánska večera, anglicky hovoriaci tour manažér na palube, jedna prehliadka so sprievodcom, denná kajutová služba, výmena uterákov a posteľnej bielizne v polovici týždňa, manipulácia s batožinou, ochutnávka olivového oleja a vína na palube, bezplatná voda, popoludňajší čaj a káva. Bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet.
LOĎ TRADITIONAL ENSUITE
Drevené lode s klimatizovanými kajutami s vlastnou sprchou/WC, väčšinou poschodovými posteľami, klimatizovaným salónom.
ZAHRNUTÉ SLUŽBY:
Kontinentálne raňajky, trojchodové obedy, voda zdarma. Bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet.

Stravovanie:
polpenzia - raňajky a obedy


Termíny a cenník

Kliknutím na termín zájazdu prejdete na rezerváciu. Počas rezervácie Vám náš systém automaticky vypočíta cenu Vášho zájazdu s aktuálnou zľavou.

V termíne označenom ako rezervovaný ( oranžová farba ) je voľný už iba minimálny počet miest. Volajte 0557291234 ( 0911494320) alebo nás navštívte osobne.

Legenda:Voľný termínRezervovaný termínVypredaný termín
Doprava: individuálna; Odchod z: Slovensko
TermínDní / nocíosoba
v kajute
Traditional
Ensuite
spodná paluba
osoba
v kajute
Traditional
Ensuite
horná paluba
osoba
v kajute
Premium
spodná paluba
osoba
v kajute
Premium
horná paluba
osoba
v kajute
Premium
Superior
spodná paluba
osoba
v kajute
Premium
Superior
horná paluba
október 2023
07.10.2023 8/7550.00 €650.00 €750.00 €850.00 €850.00 €1 000.00 €

Cena zahŕňa:
- 7x ubytovanie na lodi s polpenziou (podľa zvoleného druhu plavidla),
- zákonné poistenie insolventnosti,
- DPH.

Cena nezahŕňa:
- pobytovú taxu a prístavné poplatky:  60,00 € (platí sa na mieste v hotovosti)
- cestovné poistenie UNION: 3,00 € / osoba / deň

- príplatok za jednoposteľovú kajutu: 50% zo základnej ceny plavby

Doplňujúce informácie:
PLATBA:

- Platba vopred - 150 EUR na osobu pri rezervácii
- Doplatok najneskôr jeden mesiac pred príchodom
ŠPECIÁLNE POZNÁMKY:
- Kapitán si vyhradzuje právo na zmenu trasy v prípade nepriaznivého počasia, ako aj podmienok v navštívených prístavoch. Poradie návštev sa môže líšiť od zverejneného programu v prípade, že prístavy sú príliš preplnené.
- Všetky odchody plavieb sú garantované, avšak ak je rezervovaných menej ako 10 účastníkov, spoločnosť si vyhradzuje právo v prípade potreby zrušiť odchod a zmeniť názov lode.
- Cestujúci sú povinní dodržiavať lodné pravidlá a predpisy nachádzajúce sa v písomnej forme na palube, najmä pokiaľ ide o vnášanie nápojov na palubu
- V prípade nevhodného správania si kapitán vyhradzuje právo požiadať cestujúcich, aby vystúpili
- Kvôli špecifickým kotviacim podmienkam a požiadavkám v niektorých chorvátskych prístavoch kotvia lode vedľa seba, takže klienti musia prechádzať z jednej lode na druhú s medzerami medzi loďami, aby sa dostali na breh. V takýchto prípadoch musia byť klienti pri prechode obzvlášť opatrní a robia to na vlastné riziko. Pomoc posádky bude poskytnutá tým, ktorí ju potrebujú a požadujú. Plavba sa neodporúča klientom na invalidnom vozíku alebo s obmedzenou schopnosťou pohybu.
PODMIENKY ZRUŠENIA:
Odo dňa potvrdenia do 30 dní pred príchodom – zálohová platba (150 EUR na osobu) – nevratná
29-22 dní – 25 % z ceny plavby
21-15 dní – 50 % z ceny plavby
14-0 dní – 100 % poplatok
Poplatok za zmenu mena – 20 EUR na osobu
Poplatok za zmenu termínu - 20 EUR na osobu - platí len pri zmene termínu do 30 dní pred rezervovaným odchodom, inak platia štandardné storno podmienky.LAST MINUTE