Plavba JUŽNÝ PRIESKUMNÍK

ind ikonka

Krajina: Chorvátsko na 8 a 15 dní

Letovisko: Split

Popis hotela:

Trasa plavby: SPLIT – MAKARSKA – MLJET – DUBROVNIK – ŠIPAN/TRSTENIK – KORČULA – HVAR – (BOL) SPLIT
Popis plavby:
1.Deň: SPLIT – MAKARSKA (O)

O 13:00 odchod z prístavu v Splite na juh, smerom na Makarskú (neskoré príchody sa môžu pripojiť v Makarskej). Obed sa podáva počas plavby pozdĺž dalmátskeho pobrežia. Popoludní zastávka na kúpanie v jednej z odľahlých zátok. Pre milovníkov adrenalínu je tu fakultatívna jazda na zipline cez kaňon rieky Cetina. Večer strávite na Makarskej. Prejdite sa po nábreží s jeho širokou promenádou, chodníkom k majáku a niekoľkými skvelými barmi. Hlavné námestie je domovom impozantného kostola a ďalších pamiatok a pamiatok. Nocľah v prístave Makarska.
2.Deň: MAKARSKA – MLJET (R, O)
V skorých ranných hodinách odchod smerom na ostrov Mljet. Zastávka na kúpanie na polostrove Pelješac. Súčasťou ostrova Mljet je národný park. Popoludní si naplánujte návštevu jazier s morskou vodou, pokojného malého ostrova Panny Márie uprostred veľkého jazera, kostola a kláštora. Prejdite sa pešo alebo si požičajte bicykel a preskúmajte tieto úžasné jazerá. Nocľah v prístave Polača alebo Pomena.
3.Deň: MLJET – DUBROVNÍK (R, O)
Po raňajkách odchod smerom na Dubrovník, najznámejšie mesto v Chorvátsku a pre mnohých vrchol tejto plavby. Írsky spisovateľ George Bernard Shaw nazval Dubrovník „rajom na zemi“. Neskutočné výhľady na okolie po ceste, vychutnajte si a obdivujte krásny úsek pobrežia. Po príchode preskúmajte sami alebo sa pripojte k prehliadke mesta so sprievodcom (v cene Premium a Premium Superior), po ktorej nasleduje fakultatívna jazda lanovkou na horu Srđ s nádherným výhľadom na staré mesto. Nenechajte si ujsť Stradun – ulicu aj námestie v Starom Meste a prejdite sa aspoň po časti 1 940 m dlhých mestských hradieb, ktoré chránili Dubrovník počas zemetrasení a útokov! Nocľah v prístave tohto čarovného mestečka.
4.Deň: DUBROVNÍK – ŠIPAN / TRSTENIK (R, O, KV)
Neskoro ráno odchod smerom na ostrov Šipan alebo do mestečka Trstenik na polostrove Pelješac. Nádherné miesta na popoludňajšie kúpanie a oddych s možnosťou návštevy miestneho vinárstva. Večer si vychutnajte špeciálnu kapitánsku večeru na palube (na lodiach Premium Superior a Premium je zahrnutá v cene). Prenocovanie v prístave.
5.Deň: ŠIPAN / TRSTENÍK – KORČULA (R, O)
Po raňajkách odchod smerom na ostrov Korčula, jeden zo známych ostrovov v oblasti Dubrovníka. Je to rodisko slávneho objaviteľa Marca Pola. Obed na palube v zátoke neďaleko mesta Korčula. Obklopujúce mestské hradby a bašty pochádzajú z 13. storočia a nájdete tu niekoľko krásnych kostolov a múzeí. Pripojte sa k fakultatívnej prehliadke mesta Korčula (zahrnutá v cene Premium Superior) alebo fakultatívnej ochutnávke vína a miestnych predjedál v miestnom vinárstve predtým, ako sa najete v jednej z mnohých pobrežných reštaurácií alebo konobách. Nocľah v prístave Korčula.
6.Deň: KORČULA – HVAR (R, O)
Skorý odchod smerom na Paklinské ostrovy neďaleko Hvaru (najdlhší ostrov na Jadrane) na obed a zastávku na kúpanie. Neskôr je fakultatívna popoludňajšia prehliadka mesta Hvar (zahrnutá v Premium Superior), ktorá pripomína filmovú scénu. Renesančná katedrála má svoju pôvodnú vežu a najstaršie komunitné divadlo v Európe, založené v roku 1612. Hvar je známy ako tryskový ostrov, ktorý ponúka bohatú zábavu, vynikajúce reštaurácie, bary a kaviarne, kde sa podávajú nápoje dlho do noci. Nezabudnite si kúpiť ostrovnú levanduľu v miestnych stánkoch. Prenocovanie na Hvare.
7.Deň: HVAR (BOL) – SPLIT (R, O)
Ďalšou zastávkou je ostrov Brač. Najznámejšia (a najfotografovanejšia) pláž v Dalmácii je Zlatni Rat (Zlatý roh) neďaleko Bolu – známa svojim neustále sa meniacim tvarom – šindľovou tyčou, ktorá sa pohybuje podľa vetra. Skvelé miesto na zastávku na kúpanie. Bol je typická rybárska dedina, ktorá si zachovala atmosféru napriek tomu, že sa stala obľúbeným turistickým miestom. Po obede, cestou do Splitu, je možné pripojiť sa k fakultatívnemu raftingu na rieke Cetina. Prístup k Splitskej riviére je úžasný a ponúka tie najlepšie výhľady z paluby. Po prílete sa pripojte k fakultatívnej prehliadke Splitu, monumentálneho mesta, ktoré je spolu so slávnym rímskym Diokleciánovým palácom pod ochranou UNESCO. Split je plný bistier a reštaurácií, ktoré ponúkajú miestne špeciality. Tiež cool bary.
8.Deň: SPLIT (R)
Skoré raňajky pred posledným rozlúčením s novými priateľmi a posádkou.
Vysvetlivky: R – raňajky, O – obed, KV – Kapitánska večera

Ubytovanie:
LOĎ PREMIUM SUPERIOR
Moderné, nedávno postavené mini luxusné plavidlá s dĺžkou 38 až 41 m, s priestrannou slnečnou terasou, klimatizovaným salónom, útulným salónikom a kajutami s rozlohou 8 až 14 m2 s manželskou posteľou alebo oddelenými posteľami, sušičom vlasov a bezpečnostnou schránkou.
ZAHRNUTÉ SLUŽBY:
Raňajky formou bufetu, trojchodové obedy, kapitánska večera, anglicky hovoriaci tour manažér na palube (okrem FKK), tri prehliadky so sprievodcom, denná kajutová služba, výmena uterákov a posteľnej bielizne v polovici týždňa, manipulácia s batožinou, olivový olej a ochutnávka vína na palube, bezplatná voda, popoludňajší čaj a káva. Bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet.

LOĎ PREMIUM
Plavidlá s oceľovým trupom s tradičným, no moderným vzhľadom ponúkajú ubytovanie v klimatizovaných priestranných kajutách s vlastnou kúpeľňou s manželskou posteľou alebo oddelenými lôžkami, sušičom vlasov a bezpečnostnou schránkou. Prémiové plavidlá majú dĺžku 29 až 35 m s kajutami o veľkosti 8 až 14 m2.
ZAHRNUTÉ SLUŽBY:
Raňajky formou bufetu, trojchodové obedy, kapitánska večera, anglicky hovoriaci tour manažér na palube, jedna prehliadka so sprievodcom, denná kajutová služba, výmena uterákov a posteľnej bielizne v polovici týždňa, manipulácia s batožinou, ochutnávka olivového oleja a vína na palube, bezplatná voda, popoludňajší čaj a káva. Bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet.
LOĎ TRADITIONAL ENSUITE
Drevené lode s klimatizovanými kajutami s vlastnou sprchou/WC, väčšinou poschodovými posteľami, klimatizovaným salónom.
ZAHRNUTÉ SLUŽBY:
Kontinentálne raňajky, trojchodové obedy, voda zdarma. Bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet.

Stravovanie:
polpenzia - raňajky a obedy


Termíny a cenník

Kliknutím na termín zájazdu prejdete na rezerváciu. Počas rezervácie Vám náš systém automaticky vypočíta cenu Vášho zájazdu s aktuálnou zľavou.

V termíne označenom ako rezervovaný ( oranžová farba ) je voľný už iba minimálny počet miest. Volajte 0557291234 ( 0911494320) alebo nás navštívte osobne.

Legenda:Voľný termínRezervovaný termínVypredaný termín
Doprava: individuálna; Odchod z: Slovensko
TermínDní / nocíosoba
v kajute
Traditional
Ensuite
spodná paluba
osoba
v kajute
Traditional
Ensuite
horná paluba
osoba
v kajute
Premium
spodná paluba
osoba
v kajute
Premium
horná paluba
osoba
v kajute
Premium
Superior
spodná paluba
osoba
v kajute
Premium
Superior
horná paluba
október 2023
07.10.2023 8/7550.00 €650.00 €750.00 €
600.00 €
850.00 €850.00 €
680.00 €
1 000.00 €

Cena zahŕňa:
- 7x ubytovanie na lodi s polpenziou (podľa zvoleného druhu plavidla),
- zákonné poistenie insolventnosti,
- DPH.

Cena nezahŕňa:
- pobytovú taxu a prístavné poplatky:  60,00 € (platí sa na mieste v hotovosti)
- cestovné poistenie UNION: 3,00 € / osoba / deň

- príplatok za jednoposteľovú kajutu: 50% zo základnej ceny plavby

Doplňujúce informácie:
PLATBA:

- Platba vopred - 150 EUR na osobu pri rezervácii
- Doplatok najneskôr jeden mesiac pred príchodom
ŠPECIÁLNE POZNÁMKY:
- Kapitán si vyhradzuje právo na zmenu trasy v prípade nepriaznivého počasia, ako aj podmienok v navštívených prístavoch. Poradie návštev sa môže líšiť od zverejneného programu v prípade, že prístavy sú príliš preplnené.
- Všetky odchody plavieb sú garantované, avšak ak je rezervovaných menej ako 10 účastníkov, spoločnosť si vyhradzuje právo v prípade potreby zrušiť odchod a zmeniť názov lode.
- Cestujúci sú povinní dodržiavať lodné pravidlá a predpisy nachádzajúce sa v písomnej forme na palube, najmä pokiaľ ide o vnášanie nápojov na palubu
- V prípade nevhodného správania si kapitán vyhradzuje právo požiadať cestujúcich, aby vystúpili
- Kvôli špecifickým kotviacim podmienkam a požiadavkám v niektorých chorvátskych prístavoch kotvia lode vedľa seba, takže klienti musia prechádzať z jednej lode na druhú s medzerami medzi loďami, aby sa dostali na breh. V takýchto prípadoch musia byť klienti pri prechode obzvlášť opatrní a robia to na vlastné riziko. Pomoc posádky bude poskytnutá tým, ktorí ju potrebujú a požadujú. Plavba sa neodporúča klientom na invalidnom vozíku alebo s obmedzenou schopnosťou pohybu.
PODMIENKY ZRUŠENIA:
Odo dňa potvrdenia do 30 dní pred príchodom – zálohová platba (150 EUR na osobu) – nevratná
29-22 dní – 25 % z ceny plavby
21-15 dní – 50 % z ceny plavby
14-0 dní – 100 % poplatok
Poplatok za zmenu mena – 20 EUR na osobu
Poplatok za zmenu termínu - 20 EUR na osobu - platí len pri zmene termínu do 30 dní pred rezervovaným odchodom, inak platia štandardné storno podmienky.LAST MINUTE