Plavba CHORVÁTSKA DIVOČINA

ind ikonka

Krajina: Chorvátsko na 8 a 15 dní

Letovisko: Split

Popis hotela:

Trasa plavby: SPLIT - PUČIŠĆA - KORČULA - LASTOVO - RAVNIK (GREEN CAVE) - KOMIŽA/ VIS - BIŠEVO (BLUE CAVE) - STARI GRAD - BOL - SPLIT
Popis plavby:
1.Deň: SPLIT – PUČIŠĆA (O)

Odchod zo Splitu o 13:00, nasleduje obed na palube a zastávka na kúpanie v peknej odľahlej zátoke. Popoludní príchod do Pučišća, ležiaceho na severnej strane ostrova Brač, typického stredomorského mestečka na dne hlbokej zátoky, známeho bielym bračským kameňom, používaného na stavbu Liverpoolskej katedrály, Bieleho domu vo Washingtone a ďalších známych budov. Je tu možnosť navštíviť kamenársku dielňu, jednu z mála takýchto dielní, ktoré ešte fungujú v Európe. Vychutnajte si domáce jedlá, víno a známy olivový olej. Nocľah v prístave Pučišća.
2.Deň: OMIŠ/PUČIŠĆA - KORČULA (R, O)
V skorých ranných hodinách odchod smerom na ostrov Korčula, rodisko Marca Pola. Cestou sa zastavíme a užijeme si ranné kúpanie v krištáľovo modrom mori. Obed sa bude podávať buď na cípe polostrova Pelješac (neďaleko Lovište), alebo v pokojnej zátoke Kneža na ostrove Korčula. Príchod v popoludňajších hodinách, po ktorom nasleduje prehliadka výnimočného mesta Korčula so sprievodcom (v cene Premium a Premium Superior). Podľa legendy Korčulu založil trójsky hrdina Antenor v 12. storočí pred Kristom. Tento nádherný dalmatínsky ostrov má viac legiend a príbehov ako ktorékoľvek iné miesto. Tiež pôsobivé pamiatky. Vo večerných hodinách odporúčame navštíviť niektorú z mnohých miestnych taverien alebo si vychutnať nádherný výhľad na pevninu z mnohých kaviarní a barov. Nocľah na Korčule.
3.Deň: KORČULA – LASTOVO/UBLI (R, O, KV)
Pred odchodom z ostrova Korčula sa môžete prejsť po prístave alebo po neďalekom otvorenom trhu a nakúpiť nejaké suveníry a iné miestne špeciality. Plavba pokračuje smerom k Lastovu, najvzdialenejšiemu obývanému ostrovu v Dalmácii, ktorý Rimania nazývali cisárskym ostrovom (cca 10,- EUR sa platí na mieste za vstup do prírodného parku Lastovo). Zakotvenie v prístave Ubli. Odtiaľ sa miestny autobus alebo taxík odvezie do obce Lastovo na návštevu miestneho vinárstva a ochutnávku niektorých domácich druhov vína (voliteľné). Ostrov je obklopený mnohými menšími ostrovmi s odľahlými zátokami a zátokami ideálnymi na šnorchlovanie. Mesto je známe aj množstvom malých kostolíkov a netradične tvarovaných komínov, ktoré sú pre Lastovo jedinečné. Prenocovanie na kotve v zálive s Kapitánskou večerou na palube (na lodiach Premium Superior a Premium je zahrnutá v cene).
4.Deň: LASTOVO – RAVNÍK (ZELENÁ JASKYŇA) – KOMIŽA/VIS (R, O)
V skorých ranných hodinách odchod na ostrov Vis, ktorý bol dlhé roky pre turistov „zakázaný“. Vďaka svojej jedinečnej geografickej polohe bol strategickým prístavom pre juhoslovanské námorníctvo a v tomto období izolácie si Vis zachoval dosť zvláštne kúzlo odrážajúce „Stredozemie ako kedysi“, vďaka čomu je skutočne zaujímavé ho vidieť. Neďaleko Visu sa nachádza maličký ostrov Ravnik, kde sa nachádza Zelená jaskyňa (vstup cca 10,- EUR). Názov dostala po nezvyčajnom zelenkastom svetle, ktoré sa odráža v mori od diery na vrchu jaskyne. Krátka zastávka na kúpanie v závislosti od poveternostných podmienok a potom plavba ďalej do mesta Vis na noc. Mesto Vis sa nachádza na severnej strane ostrova a bolo vyvinuté v blízkosti pozostatkov starovekej Issy, prvého mestského centra v Chorvátsku, ktoré vytvorili Gréci v 4. storočí pred Kristom. Navštívte pozostatky Rímskych kúpeľov, Mestské múzeum alebo sa prejdite a vychutnajte si výhľad na krásne Villae Rusticae, ktoré sa nachádzajú pozdĺž pobrežia.
5.Deň KOMIŽA/VIS – BIŠEVO (MODRÁ JASKYŇA) – STARI GRAD (R, O)
Skoro ráno plavba smerom k ostrovčeku Biševo a návšteva Modrej jaskyne, nádherného prírodného úkazu. Keďže poveternostné podmienky môžu byť niekedy veľmi nepredvídateľné, jaskyňa môže byť uzavretá pre návštevy z dôvodu vetra a/alebo prílivu – posádka vás bude včas informovať. Vstupné sa platí na mieste (18,- EUR na osobu). Po Modrej jaskyni plavba pokračuje smerom na Stari Grad na ostrove Hvar. Záznamy potvrdzujú, že Hvar je najslnečnejším ostrovom na Jadrane. Voľné popoludnie na prehliadku tohto jedinečného mesta a jeho slávneho zálivu v tvare podkovy. Slávne pole Stari Grad je najstarším v Chorvátsku a najzachovalejším príkladom starogréckeho poľnohospodárskeho systému. Staré mesto je súčasťou svetového dedičstva chráneného UNESCO. Prenocovanie v jednom z prístavov Stari Grad, hlavnom alebo trajektovom prístave (2 km), v závislosti od dostupnosti v prístave. Fakultatívne prehliadka mesta Stari Grad so sprievodcom (v cene Premium Superior).
6.Deň: STARÝ GRAD - BOL (R, O)
Po raňajkách plavba smerom na krásny ostrov Brač a známe mesto Bol, ktoré má jednu z najneobvyklejších a najfotografovanejších pláží v Dalmácii. Zastávka na kúpanie na Zlatnom Rate, Zlatý roh (alebo mys), ktorý sa posúva zo strany na stranu a mení tvar podľa zmeny smeru vetra a vĺn. Bol je typickým rybárskym mestom. Stala sa obľúbenou turistickou destináciou, no zachovala si svoje čaro. Vydajte sa na prechádzku po prímorskej promenáde alebo na bicykli po promenáde. Vydajte sa na túru alebo si prenajmite skúter a navštívte Vidovu Goru (778 m, najvyšší vrch na všetkých jadranských ostrovoch) s nádherným výhľadom na Bol a ďalej vrátane ostrova Hvar alebo navštívte poloopustenú dedinu Murvica. Nájdite si peknú krčmu alebo reštauráciu a ochutnajte vynikajúce čerstvé ryby, miestne vína a iné pochúťky tohto jedinečného ostrova. Prenocovanie v Bole.
7.Deň: BOL – SPLIT (R, O)
Pred popoludňajším príchodom do Splitu si užite to najlepšie z posledného dňa relaxu a kúpania v rôznych pokojných zátokách na ostrove Brač. Split je druhé najväčšie mesto Chorvátska, rušná univerzita a námorné centrum a hlavné mesto regiónu Dalmácia. Historický komplex Splitu s Diokleciánovým palácom je pod ochranou UNESCO a jeho historické a kultúrne pamiatky sú úžasné tak pre miestnych obyvateľov, ako aj pre mnohých návštevníkov, ktorí sa zamilujú do tejto viac ako 1000-ročnej krásy. Je tu možnosť pripojiť sa k prehliadke starého mesta (v cene Premium Superior) vrátane Diokleciánovho paláca, ktorý si dal postaviť rímsky cisár ako svoj domov dôchodcov.
8.Deň SPLIT (R)
Po skorých raňajkách je čas rozlúčiť sa s posádkou a všetkými novými priateľmi.
Vysvetlivky: R – raňajky, O – obed, KV – Kapitánska večera

Ubytovanie:
LOĎ PREMIUM SUPERIOR
Moderné, nedávno postavené mini luxusné plavidlá s dĺžkou 38 až 41 m, s priestrannou slnečnou terasou, klimatizovaným salónom, útulným salónikom a kajutami s rozlohou 8 až 14 m2 s manželskou posteľou alebo oddelenými posteľami, sušičom vlasov a bezpečnostnou schránkou.
ZAHRNUTÉ SLUŽBY:
Raňajky formou bufetu, trojchodové obedy, kapitánska večera, anglicky hovoriaci tour manažér na palube (okrem FKK), tri prehliadky so sprievodcom, denná kajutová služba, výmena uterákov a posteľnej bielizne v polovici týždňa, manipulácia s batožinou, olivový olej a ochutnávka vína na palube, bezplatná voda, popoludňajší čaj a káva. Bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet.

LOĎ PREMIUM
Plavidlá s oceľovým trupom s tradičným, no moderným vzhľadom ponúkajú ubytovanie v klimatizovaných priestranných kajutách s vlastnou kúpeľňou s manželskou posteľou alebo oddelenými lôžkami, sušičom vlasov a bezpečnostnou schránkou. Prémiové plavidlá majú dĺžku 29 až 35 m s kajutami o veľkosti 8 až 14 m2.
ZAHRNUTÉ SLUŽBY:
Raňajky formou bufetu, trojchodové obedy, kapitánska večera, anglicky hovoriaci tour manažér na palube, jedna prehliadka so sprievodcom, denná kajutová služba, výmena uterákov a posteľnej bielizne v polovici týždňa, manipulácia s batožinou, ochutnávka olivového oleja a vína na palube, bezplatná voda, popoludňajší čaj a káva. Bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet.
LOĎ TRADITIONAL ENSUITE
Drevené lode s klimatizovanými kajutami s vlastnou sprchou/WC, väčšinou poschodovými posteľami, klimatizovaným salónom.
ZAHRNUTÉ SLUŽBY:
Kontinentálne raňajky, trojchodové obedy, voda zdarma. Bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet.
Trojlôžkové kajuty na vyžiadanie (obmedzená dostupnosť).

Stravovanie:
polpenzia - raňajky a obedy


Termíny a cenník

Kliknutím na termín zájazdu prejdete na rezerváciu. Počas rezervácie Vám náš systém automaticky vypočíta cenu Vášho zájazdu s aktuálnou zľavou.

V termíne označenom ako rezervovaný ( oranžová farba ) je voľný už iba minimálny počet miest. Volajte 0557291234 ( 0911494320) alebo nás navštívte osobne.

Legenda:Voľný termínRezervovaný termínVypredaný termín
Doprava: individuálna; Odchod z: Slovensko
TermínDní / nocíosoba
v kajute
Traditional
Ensuite
spodná paluba
osoba
v kajute
Traditional
Ensuite
horná paluba
osoba
v kajute
Premium
spodná paluba
osoba
v kajute
Premium
horná paluba
osoba
v kajute
Premium
Superior
spodná paluba
osoba
v kajute
Premium
Superior
horná paluba
júl 2023
08.07.2023 8/7800.00 €850.00 €1 000.00 €1 100.00 €1 100.00 €1 300.00 €
15.07.2023 8/7800.00 €850.00 €1 000.00 €1 100.00 €1 100.00 €1 300.00 €
22.07.2023 8/7800.00 €850.00 €1 000.00 €1 100.00 €1 100.00 €1 300.00 €
29.07.2023 8/7800.00 €850.00 €1 000.00 €1 100.00 €1 100.00 €1 300.00 €
august 2023
05.08.2023 8/7800.00 €850.00 €1 000.00 €1 100.00 €1 100.00 €1 300.00 €
12.08.2023 8/7800.00 €850.00 €1 000.00 €1 100.00 €1 100.00 €1 300.00 €

Cena zahŕňa:
- 7x ubytovanie na lodi s polpenziou (podľa zvoleného druhu plavidla),
- zákonné poistenie insolventnosti,
- DPH.

Cena nezahŕňa:
- pobytovú taxu a prístavné poplatky:  60,00 € (platí sa na mieste v hotovosti)
- cestovné poistenie UNION: 3,00 € / osoba / deň
- príplatok za jednoposteľovú kajutu: 50% zo základnej ceny plavby


Doplňujúce informácie:
PLATBA:

- Platba vopred - 150 EUR na osobu pri rezervácii
- Doplatok najneskôr jeden mesiac pred príchodom
ŠPECIÁLNE POZNÁMKY:
- Kapitán si vyhradzuje právo na zmenu trasy v prípade nepriaznivého počasia, ako aj podmienok v navštívených prístavoch. Poradie návštev sa môže líšiť od zverejneného programu v prípade, že prístavy sú príliš preplnené.
- Všetky odchody plavieb sú garantované, avšak ak je rezervovaných menej ako 10 účastníkov, spoločnosť si vyhradzuje právo v prípade potreby zrušiť odchod a zmeniť názov lode.
- Cestujúci sú povinní dodržiavať lodné pravidlá a predpisy nachádzajúce sa v písomnej forme na palube, najmä pokiaľ ide o vnášanie nápojov na palubu
- V prípade nevhodného správania si kapitán vyhradzuje právo požiadať cestujúcich, aby vystúpili
- Kvôli špecifickým kotviacim podmienkam a požiadavkám v niektorých chorvátskych prístavoch kotvia lode vedľa seba, takže klienti musia prechádzať z jednej lode na druhú s medzerami medzi loďami, aby sa dostali na breh. V takýchto prípadoch musia byť klienti pri prechode obzvlášť opatrní a robia to na vlastné riziko. Pomoc posádky bude poskytnutá tým, ktorí ju potrebujú a požadujú. Plavba sa neodporúča klientom na invalidnom vozíku alebo s obmedzenou schopnosťou pohybu.
PODMIENKY ZRUŠENIA:
Odo dňa potvrdenia do 30 dní pred príchodom – zálohová platba (150 EUR na osobu) – nevratná
29-22 dní – 25 % z ceny plavby
21-15 dní – 50 % z ceny plavby
14-0 dní – 100 % poplatok
Poplatok za zmenu mena – 20 EUR na osobu
Poplatok za zmenu termínu - 20 EUR na osobu - platí len pri zmene termínu do 30 dní pred rezervovaným odchodom, inak platia štandardné storno podmienky.LAST MINUTE