Nórsko letecký poznávací zájazd

let ikonka

Krajina: Nórsko

Letovisko: Oslo

Popis hotela:

Kráľovstvo nórskych fjordov
Program zájazdu 04.07.-12.07.2020:
1.DEŇ odlet pravidelnou linkou z Košíc do Osla s medzipristátím vo Varšave. Po prílete do Osla Vás na letisku bude čakať pracovník transferovej spoločnosti s označením CK Ferrotour a odvezie Vás do hotela. Ubytovanie v hoteli, individuálny program.
2.DEŇ po raňajkách v hoteli, individuálny voľný program. Možnosť návštevy centra mesta Olso (lístok na dopravu nie je zahrnutý v cene zájazdu cca 8,-€ / jeden smer). Vo večerných hodinách prilieta Vaša skupina z Prahy, následne stretnutie so skupinou a sprievodcom a pokračovanie už celej dĺžky pobytu spoločne.
3.DEŇ po raňajkách v hoteli sa vydáme na prehliadku hlavného mesta Nórska - Oslo s množstvom atraktívnych miest. V centre Osla budeme obdivovať svetoznámu radnicu a architektonický skvost budovu Opery na brehu Oslofjordu. Na polostrove múzeí Bygdøy našla svoj trvalý domov polárna loď Fram, na ktorej sa plavili polárni dobyvatelia Nansen, Amundsen a Sverdrup k severnému a južnému pólu. Prejdeme sa v parku Frogner, kde je umiestnených 212 sôch Gustava Vigelanda. Z legendárneho športoviska Hollmenkollen s novým skokanským mostíkom uvidíme celé mesto a vody Oslofjordu. Na ubytovanie sa presunieme podvečer dlhým údolím Hallingsdalen, príchod na hotel a večera, individuálne voľno.
4.DEŇ po raňajkách v hoteli sa vydáme na túru v nenáročnom teréne najväčšej európskej náhornej plošine Hardangervidda (Hakkesetstølen 8 km okruh, takmer bez prevýšenia. V danom mieste je chata s možnosťou občerstvenia). Pokračujeme s prehliadku autobusom k severného okraju Hardangerviddy, kde sa zastavíme pri vodopádoch Voringfossen. Po prejazde priesmykom Måbødalen zídeme k malebnému fjordu Hardangerfjorden, nad ktorým prejdeme po viac ako kilometrovom moste Hardangerbrua. Večer presun do hotela na brehu jazera kde strávime 3 noci, večera a individuálne voľno.
5.DEŇ po raňajkách odchod na prehliadku farmy, kde sa chovajú lososy. Farma sa nachádza priamo na fjorde (vstupné je zahrnuté v cene zájazdu). Po návšteve farmy sa vydáme na cestu kráľovskými fjordmi, hôr a vodopádov. Na začiatku sa prejdeme za vodnou clonou vodopádu Steindalsfossen. Pokračovať budeme cestou do mesta Bergen. Prehliadka centra druhého najväčšieho mesta Nórska, ktorého neopakovateľnú atmosféru tvoria hanzovné domy na nábreží Bryggen (UNESCO), loď a stará štvrť drevených domov Gamle Bergen. Na záver navštívime vyhliadku Fløyen, kde je možné podobne ako na pražský Petřín vyšliapať peši alebo sa zviesť lanovkou (lístok nie je zahrnutý v cene zájazdu). Návrat na ubytovanie.
6.DEŇ po raňajkách sa pripravíme na deň, ktorý bude predstavením veľkého množstva vodopádov. Medzi najatraktívnejšie patria dve mohutné ramená vodopádu Låtefoss. Najskôr sa však vydáme na niekoľkohodinovú vychádzku (cca 3 hod), pri ktorej nahliadneme do údolia vodopádov Husedalen. V Tyssedalu si pozrieme krásnu historickú budovu vodnej elektrárne , ktorá je dnes chránenou pamiatkou národného dedičstva (vstupné je zahrnuté v cene zájazdu). Záujemci majú možnosť vystúpiť po spevnenej, ale strmej ceste nad dedinu do miesta nazývaného Lilletopp, odkiaľ sa naskytne nádherný výhľad na Hardangerfjord ale aj okolité hory s ľadovcom Folgefonni (celý okruh max 5,5 km, prevýšenie 340 m jeden smer, je možnosť sa vrátiť naspäť skôr). Návrat na ubytovanie.
7.DEŇ po raňajkách v hoteli opustíme Hardangerfjord a zamierime na sever. Zastavíme sa pri krásnom vodopáde Tvindefossen, a potom budeme pokračovať k najdlhšiemu nórskemu fjordu Sognefjorden. V Gudvangene na brehu fjordov sa nachádza replika vikingskej dedinky, ktorú budeme mať možnosť navštíviť. Loďou sa preplavíme po úzkom Næroyfjordu (UNESCO) do Kaupangeru (plavba je zahrnutá v cene zájazdu). V Kaupangeri si pozrieme kostol z polovice 12.storočia a presunieme sa na ubytovanie. Večera a individuálne voľno.
8.DEŇ po raňajkách v hoteli bude náš deň opäť v znamení fjordov a najväčšieho ľadovca európskej pevniny Jostedalsbreen. Okolo Lustrafjordu a proti prúdu ľadovcovej rieky dôjdeme na dosah nádherného ľadovcového splazu Nigardsbreen. Najskôr sa preplavíme lodičkou po jazere a následne dôjdeme až na dosah mohutného čela ľadovca. Po návrate opustíme oblasť fjordov a horskou cestou vystúpime do podhoria najvyššieho škandinávskeho pohoria Jotunheimen, kde dôjdeme až k nášmu ubytovaniu. Večera a individuálne voľno.
9.DEŇ po raňajkách v hoteli si dopoludnia prehliadneme kostol v Ringebu nad údolím Gudbrandsdalen a dôjdeme do olympijského Lillehammeru, kde budeme mať možnosť navštíviť najstarší nórsky skanzen Maihaugen a pozrieť sa na vrchol skokanských mostíkov nad areálom. Na tomto miesta sa konal záverečný ceremoniál ZOH 1994. Následne sa presunieme na letisko v Osle a v odletíme do Košíc s medzipristátím vo Varšave.

*Zmena programu v prípade zmeny času letov, nepriaznivého počasia alebo nezjazdnosti niektorých ciest vyhradená. Zmena poradia dní v programe podľa aktuálnych podmienok v Nórsku vyhradená.

NÁŠ NÁZOR:
medzi najväčšie prednosti tohto zájazdu patrí garancia menšej skupiny max do 35 osôb a odlet z Košíc. Menej kilometrov v autobuse a pokojný program s množstvom pobytu mimo autobusu na sviežom horskom a prímorskom vzduchu. Behom zastávok na trase je viac času na ľahšie prechádzky v prírode väčšinou do 3 hodín, výnimočne viachodinový pobyt vonku. Chôdza po nespevnenom teréne a ľahká turistika. Náročnosť niektorých vychádzok je špecifikované v programe. Pekné renovované hotely na úrovni 3 - 4* na krásnych miestach kde 3 noci budete bývať priamo na brehu krásneho Hardangerfjordu. V cene sú zahrnuté viaceré vstupy a vyhliadková plavba po fjordoch, ktorý je na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.


Termíny a cenník

Pre toto zariadenie nie je prístupný on-line výpočet ceny a rezervácia. V prípade, že máte o toto zariadenie záujem, kontaktujte nás.

Cena zahŕňa:

- letenku na trase Košice - Varšava - Oslo - Varšava - Košice,
- 2 ks batožiny v cene letenky (1 ks / 7kg na palubu, 1 ks / 23 kg do batožinového priestoru),
- transfer z/na letisko,
- 8x ubytovanie s raňajkami,
- 6x večera,
- vstupné na lososiu farmu,
- vstupné do historickej elektrárne Tyssedal,
- plavbu po Naeroyfjordu Gudvangen - Kaupanger,
- sprievodca podľa programu, program podľa popisu,
- vnútroštátne trajekty,
- zákonné poistenie insolventnosti,
- DPH.

Cena nezahŕňa:

- servisný poplatok 195 € (letiskové poplatky, bezpečnostná taxa, poplatky súvisiace s vykonaním leteckej dopravy),
- cestovné poistenie UNION A3   2,80 € / osoba / deň
  alebo cestovné poistenie UNION A3 EXTRA  3,30 € / osoba / deň,
- ostatné vstupy počas programu cca. 500 NOK,
- cestovné lístky na verejnú dopravu v Osle 1. a 2. deň,
- ďaľšie vyššie neuvedené služby