MOSKVA a PETROHRAD letecký poznávací zájazd

let ikonka

Krajina: Rusko

Letovisko: Moskva

Popis hotela:

Po stopách ruských cárov
PROGRAM ZÁJAZDU
1.DEŇ
odlet z Košíc do Petrohradu s medzipristátím vo Varšave. Prílet do Petrohradu – mesto považované za hlavné mesto kultúry v Rusku s nezabudnuteľnými palácmi, parkmi a dominantou mesta - nábrežie rieky Neva. Počas pobytu navštívite miesta, kde sa prechádzal P.I.Čajkovskij, ale aj Rimskij - Korsakov, či nám všetkým známy A.S.Puškin V príletovej hale Vás privíta slovenský sprievodca CK. Transfer z letiska je zároveň začiatkom prvej prehliadky mesta t.j. Petropavlovskej pevnosti (bývalé centrum starého mesta) s Petropavlovskou katedrálou, hrobkami cárskej rodiny Romanovcov – prehliadka so sprievodkyňou cca 2 hod. Ubytovanie v 3* hoteli v centre mesta. Večer individuálne voľno.
2.DEŇ
po raňajkách stretnutie so sprievodkyňou v hotelovej hale. Transfer autobusom na prehliadku Petrodvorca – Peterhof, ktorý sa zvykne nazývať aj ruské Versailles – letné sídlo cárskej rodiny, ktoré založil Imperátor Peter Veľký. Prehliadka parku s viac ako 160 fontánami, vodotryskami a vodnými kaskádami, prehliadka Veľkého paláca. Individuálne obed a návrat do Petrohradu. Večer individuálne voľno.
3.DEŇ
po raňajkách stretnutie so sprievodkyňou v hotelovej hale. Transfer autobusom do mestečka Puškin – Carskoje Selo a prehliadka unikátneho Jekaterinského paláca s legendárnou „Jantárovou komnatou“ so sprievodkyňou. Mestečko Puškin dostalo názov po slávnom Puškinovi, ktorý tam študoval. Návrat do Petrohradu alebo obed – fakultatívne. Možnosť objednať deň vopred u sprievodkyne, tematický obed v tradičnej ruskej reštaurácii formou tzv. degustačného menu za poplatok približne 25,-€/osoba.
4.DEŇ
po raňajkách stretnutie so sprievodkyňou a pešia prehliadka Chrámu svätého Izáka - chrám navrhol na mieste predchádzajúceho dreveného chrámu francúzsky architekt Montferrand. Nesie meno Sv. Izáka, ktorý sa narodil v ten istý deň ako Imperátor Peter Veľký a bol jeho patrónom. Neskôr návšteva múzea Ermitáž - nádherný architektonický stánok umenia je svetový unikát, má vyše 3 miliónov vzácnych diel majstrov umenia z celého sveta. Prechádzka po Palácovom námestí, peši ku Chrámu Spasiteľ na krvi (Chrám Kristovho vzkriesenia) - návšteva chrámu individuálne. Večer transfer na železničnú stanicu a cesta lôžkovým vlakom do Moskvy.
5.DEŇ
ráno príchod vlakom do Moskvy a stretnutie so sprievodcom CK na železničnej stanici. Transfer autobusom a prehliadka mesta vrátane Červeného námestia, Novodjevcieho kláštora s konventom (Smolný chrám). Prestávka na obed - individuálne. Popoludní pokračovanie v prehliadke mesta a návšteva Chrámu Vasilija Blaženého a Kremelského múzea (vrátane chrámov). Ďalej si prezrieme Armoury, kde sa nachádzajú nielen zbrane ale aj diamanty, umelecké diela, šperky a bežné predmety. Transfer do 4*hotela v centre mesta a individuálne voľno.
6.DEŇ
po raňajkách transfer autobusom do múzea - letného sídla cárov v prírode - Kolomenskoje, návšteva dreveného paláca Alexeja Romanova. Návrat do Moskvy a prestávka na obed - individuálne. Popoludní návšteva umeleckej a bohémskej štvrte Arbat, prehliadka najzaujímavejších staníc moskovského metra. Transfer do hotela a individuálne voľno.
7.DEŇ
po raňajkách check-out z hotela. Odchod autobusom do Tretjakovskej galérie a prehliadka galérie. Po ukončení prehliadky transfer autobusom na letisko a odlet do Košíc s medzipristátím vo Varšave. Predpokladaný prílet do Košíc v neskorých večerných hodinách.

* Zmena programu v prípade zmeny času letov, nepriaznivého počasia a pod. vyhradená.


Termíny a cenník

Pre toto zariadenie nie je prístupný on-line výpočet ceny a rezervácia. V prípade, že máte o toto zariadenie záujem, kontaktujte nás.

Cena zahŕňa:

- letenku na trase Košice - Varšava - Petrohrad a Moskva - Varšava - Košice,
- 2 ks batožiny v cene letenky (1 ks / 7kg na palubu, 1 ks / 23 kg do batožinového priestoru),
- transfer z/na letisko spojený s okružnou prehliadkou Petrohradu so slovensky hovoriacou sprievodkyňou,
- 3x ubytovanie s raňajkami v 3* hoteli v Petrohrade, pobytovú taxu,
- 1x ubytovanie/nočný presun lôžkovým vlakom Petrohrad – Moskva,
- 2x ubytovanie s raňajkami v 4* hoteli v Moskve, pobytovú taxu,
- miestneho, slovensky hovoriaceho sprievodcu podľa programu v Petrohrade a česky hovoriaceho sprievodcu v Moskve,
- program v Petrohrade a Moskve (bez vstupov),
- audiosprievodca počas prehliadok v Petrohrade aj v Moskve,
- zákonné poistenie insolventnosti a DPH.

Cena nezahŕňa:

- servisný poplatok 190 € (letiskové poplatky, bezpečnostná taxa, poplatky súvisiace s vykonaním leteckej dopravy),
- cestovné poistenie UNION A1  2,00 € / osoba / deň
  alebo cestovné poistenie UNION A1 EXTRA  2,50 € / osoba / deň,
- vstupy počas programu,
- vízové poplatky 99 € / osoba
  (poplatok za vybavenie víz pri zakúpení menej ako 35 dní pred odletom je 125 € / osoba),
- vstupy a dopravu na výlety - 120 € / osoba, ktorý obsahuje vstupné v Petrohrade do:
  Chrámu Sv. Petra a Pavla v Petropavlovskejpevnosti, Petrodvorca a Dolného Parku, Carskoje Selo a 
  Jekaterínského paláca, Chrámu svätého Izáka bez kolonády, Ermitáž.
  V Moskve do:
  Chrámu Vasilija Blaženého, Kremeľského múzea, Armoury, paláca Alexeja Romanova, Treťjakovskej galérie,
  Novodjevcieho kláštora s konventom, lístky do metra.