LISABON letecký poznávací zájazd

kom ikonkalet ikonka

Krajina: Portugalsko

Letovisko: Lisabon

Popis hotela:
Lisabon – krásavica Európy s celodenným výletom k najzápadnejšiemu miestu Európy - Cabo de Roca a historickej Sintry (6 dní / 4 noci)

TERMÍN 13.06.-17.06.2022 +1 (nočný prílet do BUD 18.6)
PROGRAM:
1.deň 13.06.2022

Odlet z Budapešti priamou linkou do Lisabonu. Lisabon - mesto autentické svojou prímorskou atmosférou, historickými pamiatkami, mesto rôznych chutí a vôní, typickým zvukom žltých električiek a priateľskými obyvateľmi. Lisabon je hlavné mesto Portugalska na pobreží rieky Tagus, ktorá sa vlieva do Atlantického oceánu. Pri troche šťastia a priaznivom počasí sa Vám už pri prílete naskytne nádherný pohľad z lietadla na najdlhší most Európy a sochu Krista. Po prílete Vás na letisku privíta slovensky hovoriaci sprievodca. Transfer do hotela, ubytovanie sa a nocľah.
2.deň 14.06.2022
po raňajkách poldenné pešia prehliadka mesta so sprievodkyňou. Poznávanie starobylých uličiek najstaršej štvrte mesta Alfamy (hrad sv. Juraja, katedrála), Placa de Comercio, veža Santa Justa, ktorá sa zaraďuje medzi umelecké dielo v podobe železného výťahu a prepravuje cestujúcich zo štvrte Baixa do vyššie položenej štvrte Bairro Alto. Neskôr navštívime aj historickú štvrť Baixa tzv. dolné mesto postavené koncom 18. storočia po ničivom zemetrasení a štvrť Rossio. V popoludňajších hodinách individuálne voľno.
3.deň 15.06.2022
po raňajkách stretnutie so sprievodkyňou. Poldenná pešia prehliadka starobylej časti Lisabonu – Belém s kláštorom sv. Hieronýma, veže Torre de Belém a Pamätníka objaviteľov. V popoludňajších hodinách individuálne voľno. Počas osobného voľna odporúčame návštevu „Time out Market Lisboa“ - historická tržnica, ktorá sa zmenila na moderný kultúrny a umelecký „stánok“ Lisabonu s gastronomickými špecialitami a kulinárskym zážitkom. Miesto je aktuálne dejiskom zábavy, dobrého jedla a stretávania sa ľudí rôzneho veku a kultúr.
4.deň 16.06.2022
po raňajkách odchod na celodenný výlet do okolia Lisabonu. Navštívime jedno z najromantickejších miest krajiny, mesto Sintra. Pohorie Serra da Sintra skrýva veľa architektonických tajomstiev, my si vyberieme výnimočný kráľovský palác Palacio da Pena, prehliadka historického centra Sintry. Prehliadka bude pokračovať zastávkou na 140 m vysokom útese Cabo da Roca, najzápadnejšieho miesta európskeho kontinentu. Pokračovanie do miest, ktoré domáci nazývajú aj „lisabonská riviéra“ letoviská Cascais a Estoril. Podvečer návrat do hotela, individuálne voľno.
5.deň 17.06.2022
po raňajkách individuálne voľno alebo možnosť celodenného výletu - fakultatívne (nie je zahrnuté v cene cca. 60€/os.) do Fátimy – najvýznamnejšieho pútnického miesta krajiny, Batalhy - k jedinečnému neskorogotickému kláštoru a do Óbidos- romantickej stredovekej dedinky. Odlet priamou linkou z Lisabonu do Budapešti v neskorých nočných hodinách. Prílet do Budapešti s možnosťou transferu do Košíc za príplatok.
* Zmena programu v prípade zmeny času letov, nepriaznivého počasia a pod. vyhradená.


Termíny a cenník

Pre toto zariadenie nie je prístupný on-line výpočet ceny a rezervácia. V prípade, že máte o toto zariadenie záujem, kontaktujte nás.

Cena zahŕňa:
- letenku na trase Budapešť – Lisabon - Budapešť, (kalkulovaná cena letenky 215,00 €),
- servisný poplatok (letiskové poplatky, bezpečnostná taxa, poplatky súvisiace s vykonaním leteckej dopravy),
- malú príručnú batožinu do max. 10 kg (40 x 30 x 20 cm),
- 4x ubytovanie s raňajkami v 3* hoteli,
- transfer z letiska so slovenským resp. českým sprievodcom,
- celodenný výlet a dopravu do okolia Lisabonu na trase Sintra - Cabo da Roca – Cascais a Estoril,
- sprievodcu podľa programu,
- program (bez vstupov),
- zákonné poistenie insolventnosti a DPH.

Cena nezahŕňa:
- nepovinný transfer Košice - letisko v Budapešti a späť v cene 98,- €,
- cestovné poistenie UNION,
- vstupy počas programu,
- lístky na verejnú dopravu,
- turistickú taxu 2,- € / noc platí sa na mieste v hoteli.LAST MINUTE