LISABON a PORTO letecký poznávací zájazd

kom ikonkalet ikonka

Krajina: Portugalsko

Letovisko: Lisabon a Porto

Popis hotela:

Lisabon a Porto – potulky Portugalskom s celodenným výletom Sintra a Cabo de Roca v cene (6 dní / 5 noci) 
PROGRAM:
1.deň 12.09.2022

Odlet z Budapešti priamou linkou do Lisabonu. Lisabon - mesto autentické svojou prímorskou atmosférou, historickými pamiatkami, mesto rôznych chutí a vôní, typickým zvukom žltých električiek a priateľskými obyvateľmi. Lisabon je hlavné mesto Portugalska na pobreží rieky Tagus, ktorá sa vlieva do Atlantického oceánu. Pri troche šťastia a priaznivom počasí sa Vám už pri prílete naskytne nádherný pohľad z lietadla na najdlhší most Európy a sochu Krista. Po prílete Vás na letisku privíta slovensky hovoriaci sprievodca. Transfer do hotela, ubytovanie sa a nocľah.
2.deň 13.09.2022
po raňajkách celodenná pešia prehliadka mesta so sprievodkyňou. Poznávanie starobylých uličiek najstaršej štvrte mesta Alfamy (hrad sv. Juraja, katedrála), Placa de Comercio, veža Santa Justa ktorá sa zaraďuje medzi umelecké dielo v podobe železného výťahu a prepravuje cestujúcich zo štvrte Baixa do vyššie položenej štvrte Bairro Alto. Neskôr navštívime aj historickú štvrť Baixa tzv. dolné mesto postavené koncom 18. storočia po ničivom zemetrasení a štvrť Rossio. V popoludňajších hodinách sa presunieme na pešiu prehliadku starobylej časti Lisabonu – Belém s kláštorom sv. Hieronýma, veže Torre de Belém a Pamätníka objaviteľov. Večer individuálne voľno.
3.deň 14.09.2022
po raňajkách odchod na celodenný výlet do okolia Lisabonu. Navštívime jedno z najromantickejších miest krajiny, mesto Sintra. Pohorie Serra da Sintra skrýva veľa architektonických tajomstiev, my si vyberieme výnimočný kráľovský palác Palacio da Pena, prehliadka historického centra Sintry. Prehliadka bude pokračovať zastávkou na 140 m vysokom útese Cabo da Roca, najzápadnejšieho miesta európskeho kontinentu. Pokračovanie do miest, ktoré domáci nazývajú aj „lisabonská riviéra“ letoviská Cascais a Estoril. Podvečer návrat do hotela, individuálne voľno.
4.deň 15.09.2022
po raňajkách presun na železničnú stanicu a odchod vlakom do mesta Porto (cestá trvá cca 2.5hod). Porto je druhé najväčšie mesto Portugalska, preslávené najmä portským vínom. Príchod do Porta a ubytovanie sa v hoteli. Možnosť zakúpiť si na mieste fakultatívny výlet plavbu loďou medzi 6 mostmi po rieke Douro v trvaní cca.1hod (cena plavby je 15,-€/os.) alebo prehliadka portskej pivnice a ochutnávka vín v trvaní cca.1hod (cena ochutnávky 12,-€/os.). Obe aktivity sa dajú časovo prepojiť, je možné absolvovať obe. Večer individuálne voľno.
5.deň 16.09.2022
po raňajkách poldenná pešia prehliadka mesta Porto (UNESCO) so sprievodcom. Počas panoramatickej prehliadky centra mesta uvidíme mestskú radnicu, železničnú stanicu São Bento (známa modrými kachličkami, kde sú vyobrazené historické udalosti mesta), Katedrálu Sé do Porto, krásnu zvonicu Torre dos Clérigos a barokový Kostol sv.Františka, ktorého vnútro je zdobené pravým zlatom. Po prehliadke individuálne voľno.
6.deň 17.09.2022
po raňajkách individuálne voľno a v závislosti od letových časov transfer na letisko. Odlet z Porta do Budapešti. Možnosť zakúpenia transferu do Košíc.
* Zmena programu v prípade zmeny času letov, nepriaznivého počasia a pod. vyhradená.


Termíny a cenník

Kliknutím na termín zájazdu prejdete na rezerváciu. Počas rezervácie Vám náš systém automaticky vypočíta cenu Vášho zájazdu s aktuálnou zľavou.

V termíne označenom ako rezervovaný ( oranžová farba ) je voľný už iba minimálny počet miest. Volajte 0557291234 ( 0911494320) alebo nás navštívte osobne.

Legenda:Voľný termínRezervovaný termínVypredaný termín
Doprava: letecká; Odchod z: Budapešť
TermínDní / nocíosoba 1. a 2.lôžko, let, raňajky
september 2022
12.09.2022 6/5729.00 €
619.00 €

Cena zahŕňa:
- letenku na trase Budapešť - Lisabon, späť Porto - Budapešť, (kalkulovaná cena letenky 190,00 €),
- servisný poplatok (letiskové poplatky, bezpečnostná taxa, poplatky súvisiace s vykonaním leteckej dopravy),
- malú príručnú batožinu do max. 10 kg (40 x 30 x 20 cm),
- 5x ubytovanie s raňajkami v 3* hoteli,
- transfer z letiska so slovenským resp. českým sprievodcom,
- celodenný výlet a dopravu do okolia Lisabonu na trase Sintra - Cabo da Roca – Cascais a Estoril,
- presun vlakom do Porta,
- sprievodcu podľa programu, program (bez vstupov),
- zákonné poistenie insolventnosti a DPH.

Cena nezahŕňa:
- nepovinný transfer Košice - letisko v Budapešti a späť v cene 98,- €,
- cestovné poistenie UNION,
- vstupy počas programu,
- lístky na verejnú dopravu,
- turistickú taxu 2,- € / noc platí sa na mieste v hoteli.LAST MINUTE