Grécko - Korfu

Grécko - Korfu


Najzelenší z gréckych ostrovov – ostrov Korfu je druhým najväčším, a zároveň najsevernejším ostrovom Iónskeho súostrovia. Návštevníkov očarí rôznorodosťou pláží, jedinečnou flórou, romantickými zákutiami a rozsiahlymi olivovými hájmi. Zvlášť obľúbené je malebné hlavné mesto ostrova – Kerkyra (Corfu town) s čulým ruchom a zmesou gréckych a benátskych stredovekých vplyvov. K nezabudnuteľným zážitkom patrí aj návšteva paláca Achillion, obľúbeného miesta cisárovnej Sissy, krásne zálivy a kláštory, vyhliadka Paleokastritsa a ďalšie.

Agios Georgios

Malé a kľudné letovisko s nádhernou, viac než 2 km dlhou piesočnatou plážou je vhodné pre rodiny s deťmi a pre tých, ktorí uprednostňujú pokojnú dovolenku a spoznávanie ostrova. V Agios Georgios sú počas celého leta otvorené obchody, reštaurácie, taverny a fast foody. Motorovým člnom doporučujeme zájsť do blízkych vyhľadávaných stredísk Paleokastritsa a Arillas. Krásnou prechádzkou sa dostanete na mys Afionas, odkiaľ je nádherný výhľad na celú zátoku.

Ubytovanie:


Arillas

Letovisko je rozložené v olivových hájoch na severozápadnej strane ostrova. Je vzdialené cca 40 km od hlavného mesta Korfu. Leží v prekrásnom zálive s piesočnatou plážou (jemný piesok), z ktorej je výhľad na romantický skalnatý ostrovček Gravia. Malebná krajina v okolí letoviska láka k peším výletom pozdĺž úchvatného pobrežia. Priezračné more hraje krásnymi farbami - od sýto modrej do bledo azúrovej a podmaľováva nádhernú prírodnú scenériu. V letovisku sú počas celého leta otvorené supermarkety, reštaurácie, taverny, fast foody, bary, diskotéka a požičovne áut a motoriek.

Ubytovanie:


Kontokali sa nachádza na zelenom polostrove v zálive Gouvia asi 5 km severne od hlavného mesta Kerkyra. Miesto je pomenované po benátskom panovníkovi Cristoforo Condocali, ktorý toto územie získal vďaka úspešnej bitke u Lepanta. V letovisku sa nachádza všetko potrebné pre pohodovú dovolenku. Nájdete tu taverny s veľmi dobrou kuchyňou, obchodíky, bary s občerstvením na pláži. Veľmi obľúbeným výletným cieľom dovolenkárov je hlavné mesto Kerkyra, ktoré je zo strediska Kontokali dobre dostupné linkovým autobusom. Cesta trvá približne 15 až 30 min podľa nástupného miesta. Dlhá piesočnatá pláž, ocenená Modrou vlajkou za čistotu je vďaka svojmu pozvoľnému vstupu do mora vhodná pre deti a neplavcov.

Ubytovanie:


RodaPomerne kľudnejšie letovisko v severnej časti ostrova má príjemný dovolenkový charakter. V mestečku sa nachádzajú príjemné taverny, bary, obchodíky. Pláž je pieskovo – kamienková, vstup do mora pozvoľný.

Ubytovanie: