Chorvátsko na 8 a 15 dní / Split

Plavba JUŽNÝ PRIESKUMNÍK

Trasa plavby: SPLIT – MAKARSKA – MLJET – DUBROVNIK – ŠIPAN/TRSTENIK – KORČULA – HVAR – (BOL) SPLIT
Popis plavby:
1.Deň: SPLIT – MAKARSKA (O)

O 13:00 odchod z prístavu v Splite na juh, smerom na Makarskú (neskoré príchody sa môžu pripojiť v Makarskej). Obed sa podáva počas plavby pozdĺž dalmátskeho pobrežia. Popoludní zastávka na kúpanie v jednej z odľahlých zátok. Pre milovníkov adrenalínu je tu fakultatívna jazda na zipline cez kaňon rieky Cetina. Večer strávite na Makarskej. Prejdite sa po nábreží s jeho širokou promenádou, chodníkom k majáku a niekoľkými skvelými barmi. Hlavné námestie je domovom impozantného kostola a ďalších pamiatok a pamiatok. Nocľah v prístave Makarska.
2.Deň: MAKARSKA – MLJET (R, O)
V skorých ranných hodinách odchod smerom na ostrov Mljet. Zastávka na kúpanie na polostrove Pelješac. Súčasťou ostrova Mljet je národný park. Popoludní si naplánujte návštevu jazier s morskou vodou, pokojného malého ostrova Panny Márie uprostred veľkého jazera, kostola a kláštora. Prejdite sa pešo alebo si požičajte bicykel a preskúmajte tieto úžasné jazerá. Nocľah v prístave Polača alebo Pomena.
3.Deň: MLJET – DUBROVNÍK (R, O)
Po raňajkách odchod smerom na Dubrovník, najznámejšie mesto v Chorvátsku a pre mnohých vrchol tejto plavby. Írsky spisovateľ George Bernard Shaw nazval Dubrovník „rajom na zemi“. Neskutočné výhľady na okolie po ceste, vychutnajte si a obdivujte krásny úsek pobrežia. Po príchode preskúmajte sami alebo sa pripojte k prehliadke mesta so sprievodcom (v cene Premium a Premium Superior), po ktorej nasleduje fakultatívna jazda lanovkou na horu Srđ s nádherným výhľadom na staré mesto. Nenechajte si ujsť Stradun – ulicu aj námestie v Starom Meste a prejdite sa aspoň po časti 1 940 m dlhých mestských hradieb, ktoré chránili Dubrovník počas zemetrasení a útokov! Nocľah v prístave tohto čarovného mestečka.
4.Deň: DUBROVNÍK – ŠIPAN / TRSTENIK (R, O, KV)
Neskoro ráno odchod smerom na ostrov Šipan alebo do mestečka Trstenik na polostrove Pelješac. Nádherné miesta na popoludňajšie kúpanie a oddych s možnosťou návštevy miestneho vinárstva. Večer si vychutnajte špeciálnu kapitánsku večeru na palube (na lodiach Premium Superior a Premium je zahrnutá v cene). Prenocovanie v prístave.
5.Deň: ŠIPAN / TRSTENÍK – KORČULA (R, O)
Po raňajkách odchod smerom na ostrov Korčula, jeden zo známych ostrovov v oblasti Dubrovníka. Je to rodisko slávneho objaviteľa Marca Pola. Obed na palube v zátoke neďaleko mesta Korčula. Obklopujúce mestské hradby a bašty pochádzajú z 13. storočia a nájdete tu niekoľko krásnych kostolov a múzeí. Pripojte sa k fakultatívnej prehliadke mesta Korčula (zahrnutá v cene Premium Superior) alebo fakultatívnej ochutnávke vína a miestnych predjedál v miestnom vinárstve predtým, ako sa najete v jednej z mnohých pobrežných reštaurácií alebo konobách. Nocľah v prístave Korčula.
6.Deň: KORČULA – HVAR (R, O)
Skorý odchod smerom na Paklinské ostrovy neďaleko Hvaru (najdlhší ostrov na Jadrane) na obed a zastávku na kúpanie. Neskôr je fakultatívna popoludňajšia prehliadka mesta Hvar (zahrnutá v Premium Superior), ktorá pripomína filmovú scénu. Renesančná katedrála má svoju pôvodnú vežu a najstaršie komunitné divadlo v Európe, založené v roku 1612. Hvar je známy ako tryskový ostrov, ktorý ponúka bohatú zábavu, vynikajúce reštaurácie, bary a kaviarne, kde sa podávajú nápoje dlho do noci. Nezabudnite si kúpiť ostrovnú levanduľu v miestnych stánkoch. Prenocovanie na Hvare.
7.Deň: HVAR (BOL) – SPLIT (R, O)
Ďalšou zastávkou je ostrov Brač. Najznámejšia (a najfotografovanejšia) pláž v Dalmácii je Zlatni Rat (Zlatý roh) neďaleko Bolu – známa svojim neustále sa meniacim tvarom – šindľovou tyčou, ktorá sa pohybuje podľa vetra. Skvelé miesto na zastávku na kúpanie. Bol je typická rybárska dedina, ktorá si zachovala atmosféru napriek tomu, že sa stala obľúbeným turistickým miestom. Po obede, cestou do Splitu, je možné pripojiť sa k fakultatívnemu raftingu na rieke Cetina. Prístup k Splitskej riviére je úžasný a ponúka tie najlepšie výhľady z paluby. Po prílete sa pripojte k fakultatívnej prehliadke Splitu, monumentálneho mesta, ktoré je spolu so slávnym rímskym Diokleciánovým palácom pod ochranou UNESCO. Split je plný bistier a reštaurácií, ktoré ponúkajú miestne špeciality. Tiež cool bary.
8.Deň: SPLIT (R)
Skoré raňajky pred posledným rozlúčením s novými priateľmi a posádkou.
Vysvetlivky: R – raňajky, O – obed, KV – Kapitánska večera
cena už od600.00 €

Plavba pre cyklistov NA JUH OD SPLITU

Trasa plavby: SPLIT – BRAČ – HVAR – PELJEŠAC – MLJET – KORČULA – HVAR - ŠOLTA – SPLIT Popis plavby:
1.deň: SPLIT - SUPETAR - PUČIŠĆA (O)

Cyklotrasa: Supetar - Pučišća
Dĺžka: 25 km
Celkové stúpanie: 380 m
Najvyšší bod: 90 m
Povrch: 100% spevnená cesta
Úroveň obtiažnosti: 2/5

Príchod do Splitu a check-in od 11:00. Odchod o 13:00, obed na palube a cesta na ostrov Brač. Po príchode do Supetaru cyklotúra po pobrežnej ceste do severnej časti ostrova. Prejdite popri rybárskych dedinách Splitska a Postira a dorazíte do jednej z najkrajších malých osád v Európe – Pučišća. Voľné popoludnie na prehliadku tejto pôvabnej dedinky, známej dlhou kamenárskou tradíciou. Nocľah v Pučišći.
2.deň: PUČIŠĆA - POKRIVENIK/ JELSA - SUĆURAJ - LOVIŠTA (R, O, KV)
Cyklotrasa: Pokrivenik - Sućuraj

Dĺžka: 32 km
Celkové stúpanie: 450 m
Najvyšší bod: 350 m
Povrch: 100% spevnená cesta
Úroveň obtiažnosti: 3/5

Raňajky a ranná plavba smerom na najdlhší chorvátsky ostrov - Hvar s výhľadom na pohorie Biokovo. Cyklotúra začína v malej malebnej zátoke Pokrivenik. Začína sa výstupom na najvyšší bod trasy a potom klesá na východný bod ostrova Hvar - Sućuraj, kde bude čakať loď. Po obede na palube plavba smerom na druhý najväčší chorvátsky polostrov - Pelješac a čarovnú osadu Kučište. Kapitánska večera na palube (v cene Premium). Nocľah v Kučišti.
3.deň: LOVIŠTA / KUČIŠTA - TRSTENIK (R, O)
Cyklotrasa: Lovišta / Kučišta – Trstenik
Dĺžka: 45 km / 31 km
Celkové stúpanie: 800 m / 580 m
Najvyšší bod: 411 m
Povrch: 100% spevnená cesta
Úroveň obtiažnosti: 4/5

Dnešná jazda by sa dala nazvať vínnou panoramatickou cestou. Po raňajkách vyrazíte na cestu smerom na Orebić, mesto námorníkov a kapitánov. Prvých pár kilometrov stúpania a klesania s jedinečnými vyhliadkami súostrovia Korčula. Za Orebićom výstup do vinohradníckej oblasti s najznámejšími odrodami chorvátskeho vína. Prejdite tunelom Dingač na južnú stranu Pelješca a pokračujte v jazde cez vinohrady do Trstenika. Nocľah v Trsteniku.
4.deň: TRSTENIK - MLJET - KORČULA (R, O)
Cyklotrasa: Národný park Mljet
Dĺžka: 18 km
Celkové stúpanie: 120 m
Najvyšší bod: 45 m
Povrch: 80 % spevnená, 20 % makadamová cesta
Úroveň obtiažnosti: 1/5

Plavba počas raňajok z Trsteniku na ostrov Mljet, svieži zelený ostrov známy aj ako ostrov medu. Národný park Mljet (vstupné sa platí na mieste) je prekrásna oblasť s jedinečným šarmom, s dvoma prepojenými slanými jazerami, bujnou flórou, jedinečným vzhľadom členitého pobrežia, útesov a početných ostrovčekov, ako aj vždy zelených rastlín. Na bicykli okolo jazera so slanou vodou, vo vnútri ktorého sa nachádza ďalší ostrov s benediktínskym kláštorom z 12. storočia. Občerstvenie pri slaných jazerách a návrat na loď na obed na palube. Popoludní plavba smerom na Korčulu a po príchode voľný čas na prehliadku mesta Marca Pola - Korčula. Nocľah na Korčuli.
5.deň: KORČULA - VELA LUKA (R, O)
Cyklotrasa: Korčula - Pupnat - Smokvica - Prižba - Blato - Vela Luka
Dĺžka: 55 km
Celkové stúpanie: 750 m
Najvyšší bod: 340 m
Povrch: 100% spevnená cesta
Úroveň obtiažnosti: 4/5

Po raňajkách začnite najdlhšou trasou týždňa prechádzajúcou celým ostrovom Korčula. Vystúpte do obce Žrnovo a potom do najstaršej osady na ostrove - Pupnat, najvyššieho bodu trasy. Zostup na južnú stranu Korčuly a jazda po ceste medzi jednou z najkrajších zátok ostrova so strmými útesmi nad ňou. Pokračujte v jazde cez početné olivové háje a vinice jednej z najznámejších odrôd viniča Pošip. Krátka prestávka v čarovnej dedinke Smokvica. Zostúpte k moru a osviežte sa na jednej z mnohých skrytých kamienkových pláží. Vystúpte smerom k vyhliadke nad mestom Blato a nakoniec zostúpte smerom na Vela Luka. Večera na lodi a nocľah vo Vela Luka.
6.deň: VELA LUKA - HVAR - STARI GRAD (R, O)
Cyklotrasa: 1. Hvar - Stari Grad
Dĺžka: 23 km
Celkové stúpanie: 450m
Najvyšší bod: 410 m
Povrch: 100% spevnená cesta
Úroveň obtiažnosti: 3/5
Cyklotrasa: 2. Stari Grad-Jelsa-Vrboska-Stari Grad
Dĺžka: 22 km
Celkové stúpanie: 110m
Najvyšší bod: 85m
Povrch: 85 % spevnená 15 % makadamová cesta
Úroveň obtiažnosti: 1/5

Skorá ranná plavba z Vela Luky do mesta Hvar s raňajkami na palube. Krátka prehliadka Hvaru, rozprávkového mesta so skvelou architektúrou, krásnou prírodou a miernym podnebím. Na bicykli z Hvaru na druhú stranu ostrova - Stari Grad. Prejdite cez početné levanduľové polia a vychutnajte si výhľad na susedné ostrovy a pevninu. Obed na palube v Stari Grade. Nenáročná popoludňajšia jazda k dvom perlám Hvaru - Jelse a Vrboske a cez planinu Stari Grad, kde sa dodnes zachovalo starogrécke rozdelenie krajiny so systémom ciest a parciel rovnomerne rozdelených. Nocľah v Stari Grade.
7.deň: STARÍ GRAD - STOMORSKÁ - SPLIT (R, O)
Cyklotrasa: Stomorska - Maslinica
Dĺžka: 36 km
Celkové stúpanie: 450 m
Najvyšší bod: 135 m
Povrch: 100% spevnená cesta
Úroveň obtiažnosti: 2/5

Posledný deň začína rannou plavbou zo Stari Gradu na ostrov Šolta. Po raňajkách začnete na bicykli zo Stomorska na najvyšší bod ostrova - Gornje Selo, vychutnajte si výhľady na obe strany ostrova a vôňu stredomorských rastlín. Pokračujte do Maslinice na západnej časti ostrova. Krátka prestávka a návrat do Stomorska. Obed na palube a plavba smerom na Split. Voľné popoludnie na prehliadku mesta a návštevu Diokleciánovho mesta. Nocľah v Splite.
8.deň: SPLIT (R)
Skoré raňajky pred posledným rozlúčením s novými priateľmi a posádkou.
Vysvetlivky: R – raňajky, O – obed, KV – Kapitánska večera
cena už od500.00 €

Plavba PÍRODA a KULTÚRA

Trasa plavby: SPLIT - ROGOZNICA alebo PRIMOŠTEN - KRKA WATERFALLS (SKRADIN)/ ŠIBENIK/ VODICE - KORNATI/ SALI - ZADAR - ZLARIN - TROGIR - SPLIT
Popis plavby:
1.Deň: SPLIT – ROGOZNICA alebo PRIMOŠTEN (O)

O 13.00 h odchod z prístavu v Splite, neskorí príchody sa môžu pripojiť v Rogoznici. Obed sa podáva na ceste, po ktorom nasleduje zastávka v pokojnej zátoke na popoludňajšie kúpanie. Prenocovanie v Rogoznici alebo v Primoštene, v závislosti od situácie v prístave – obe sú očarujúce a malebné malé dedinky, ktoré ponúkajú množstvo reštaurácií a barov. Vyskúšajte slávne miestne víno Babic.
2.Deň: ROGOZNICA alebo PRIMOŠTEN – NP KRKA (SKRADIN) / ŠIBENIK / VODICE (R, O)
Počas raňajok cesta pokračuje smerom do Národného parku Krka (vstupné 15 - 27 EUR na osobu). Objavte krásu národného parku Krka a malého prístupového prístavu Skradin, kde je výnimočná flóra a fauna. Obed na palube s nádherným výhľadom na kaňon Krka počas plavby smerom na Šibenik. Voľné popoludnie s fakultatívnou prehliadkou tohto historického mesta. Nad centrom mesta sa nachádza zámok a početné historické budovy s palácom Foscolo, dokonalým príkladom gotického štýlu, zatiaľ čo kostol svätého Vavrinca je barokový. Nocľah v obľúbenom letovisku Vodice, živom mieste v hlavnej sezóne. Mnoho miestnych reštaurácií a kaviarní má krásne terasy s výhľadom na more. Vychutnajte si ich alebo sa vyberte na prechádzku po nádherných plážach tohto typického dalmatínskeho mesta.
3.Deň: VODICE – KORNATI / SALI (R, O)
Dnes navštívime Národný park Kornati (v cene je zahrnutý vstup), ktorý v skutočnosti pozostáva zo 100 ostrovov a útesov. Je to naozaj niečo pozoruhodné, keď zátoky na niektorých ostrovoch klesajú strmo do mora, miestami až sto metrov hlboké a sú dramaticky ostré ako britva. Ostrovy sú bohaté na ryby a kultúrne a historické pozostatky. Medzi týmito ostrovmi sú ruiny starej ilýrskej pevnosti, rímske vily, starý kresťanský kostol sv. Márie a stredoveké pevnosti a osady. Nocľah v Sali na Dugi Otok (Dlhý ostrov).
4.Deň: SALI - ZADAR (R, O)
Dopoludnie je vyhradené na kúpanie. V popoludňajších hodinách odchod smer Zadar. Pripojte sa k prehliadke mesta so sprievodcom (zahrnuté na plavidlách Premium Superior a Premium). Zadar bol po stáročia dôležitý ako metropola Dalmácie a dnes je centrom regiónu. Mesto je bohaté na monumentálne dedičstvo svetového významu. K najnavštevovanejším miestam patrí Rímske fórum z 1. storočia nášho letopočtu, kostol sv. Donáta z 9. storočia nášho letopočtu – najznámejšia stredoveká bazilika a symbol mesta, mohutné mestské hradby s reprezentatívnym morom a pevninou. Mestské brány zo 16. storočia nášho letopočtu. Tiež početné nádherné paláce a vily. V centre a pri nábreží je veľa vynikajúcich reštaurácií. Od historických miest až po súčasnosť si nenechajte ujsť návštevu slávneho zadarského morského organu a svetelnú inštaláciu „Pozdrav slnku“, obe sú veľkolepé. Nocľah v Zadare.
5.Deň: ZADAR - ZLARIN (R, O, KV)
Dnes sa vraciame na juh pozdĺž pobrežia Dalmácie. Zastávka na kúpanie v jednej z krásnych zátok na ceste pred dosiahnutím Zlarinu. S iba niekoľkými stovkami stálych obyvateľov v zime tento krásny ostrov bez áut v lete víta okolo 3 000 turistov. Chov koralov sa datuje do 15. storočia a pomaly sa oživuje. Môžete vidieť koralové predmety na predaj od miestnych remeselníkov. Na lodiach Premium Superior a Premium je zahrnutá v cene kapitánska večera. Prenocovanie v dedinke na malom ostrove Zlarin v súostroví Šibenik.
6.Deň: ZLARIN – TROGIR (R, O)
Po raňajkách odchod a kúpanie v jednej z pokojných zátok. Užite si neuveriteľne čistú morskú vodu. Po obede plavba do starého dalmátskeho mesta Trogir (našiel sa tu grécky reliéf zo 4. storočia). Trogir je niekedy označovaný ako „miniatúrne Benátky“ alebo „mini Dubrovník“ kvôli svojim starobylým hradbám alebo ako plávajúce múzejné mesto – keďže má majstrovskú architektúru vrátane niekoľkých úžasných benátskych palácov. Pripojte sa k fakultatívnej prehliadke Trogiru so sprievodcom (zahrnutá na lodi Premium Superior). Staré mesto je zapísané na zozname UNESCO a je tu veľký výber barov a reštaurácií. Prenocovanie v Trogire.
7.Deň: TROGIR – SPLIT (R, O)
Keď sa plavidlo plaví späť na Splitskú riviéru, dnes budú mať tí, ktorí majú radi plávanie, veľa dôvodov na šťastie. Zastávka na kúpanie v jednej zo zátok na ostrove Čiovo (s Trogirom spojený mostom). Popoludní plavba smerom k poslednému prístavu a vychutnajte si nádherný výhľad na pobrežie a ostrovy Splitskej riviéry. Pripojte sa k fakultatívnej prehliadke Splitu so sprievodcom (zahrnutá na lodi Premium Superior). Historický komplex Splitu je pod ochranou UNESCO a jeho pamiatky sú úžasné tak pre miestnych obyvateľov, ako aj pre mnohých návštevníkov, ktorí sa zamilujú do tejto viac ako 1000-ročnej krásy. Príkladov rímskej architektúry je veľa – mimoriadne zaujímavý je Diokleciánov palác, ktorý postavil rímsky cisár ako svoj domov dôchodcov. Užite si večerné potulky časťami paláca a pozdĺž slávneho nábrežia Splitu. Nocľah v Splite.
8.Deň: SPLIT (R)
Skoré raňajky a potom je čas rozlúčiť sa s posádkou a všetkými novými priateľmi.
Vysvetlivky: R – raňajky, O – obed, KV – Kapitánska večera
cena už od800.00 €

Plavba CHORVÁTSKA DIVOČINA

Trasa plavby: SPLIT - PUČIŠĆA - KORČULA - LASTOVO - RAVNIK (GREEN CAVE) - KOMIŽA/ VIS - BIŠEVO (BLUE CAVE) - STARI GRAD - BOL - SPLIT
Popis plavby:
1.Deň: SPLIT – PUČIŠĆA (O)

Odchod zo Splitu o 13:00, nasleduje obed na palube a zastávka na kúpanie v peknej odľahlej zátoke. Popoludní príchod do Pučišća, ležiaceho na severnej strane ostrova Brač, typického stredomorského mestečka na dne hlbokej zátoky, známeho bielym bračským kameňom, používaného na stavbu Liverpoolskej katedrály, Bieleho domu vo Washingtone a ďalších známych budov. Je tu možnosť navštíviť kamenársku dielňu, jednu z mála takýchto dielní, ktoré ešte fungujú v Európe. Vychutnajte si domáce jedlá, víno a známy olivový olej. Nocľah v prístave Pučišća.
2.Deň: OMIŠ/PUČIŠĆA - KORČULA (R, O)
V skorých ranných hodinách odchod smerom na ostrov Korčula, rodisko Marca Pola. Cestou sa zastavíme a užijeme si ranné kúpanie v krištáľovo modrom mori. Obed sa bude podávať buď na cípe polostrova Pelješac (neďaleko Lovište), alebo v pokojnej zátoke Kneža na ostrove Korčula. Príchod v popoludňajších hodinách, po ktorom nasleduje prehliadka výnimočného mesta Korčula so sprievodcom (v cene Premium a Premium Superior). Podľa legendy Korčulu založil trójsky hrdina Antenor v 12. storočí pred Kristom. Tento nádherný dalmatínsky ostrov má viac legiend a príbehov ako ktorékoľvek iné miesto. Tiež pôsobivé pamiatky. Vo večerných hodinách odporúčame navštíviť niektorú z mnohých miestnych taverien alebo si vychutnať nádherný výhľad na pevninu z mnohých kaviarní a barov. Nocľah na Korčule.
3.Deň: KORČULA – LASTOVO/UBLI (R, O, KV)
Pred odchodom z ostrova Korčula sa môžete prejsť po prístave alebo po neďalekom otvorenom trhu a nakúpiť nejaké suveníry a iné miestne špeciality. Plavba pokračuje smerom k Lastovu, najvzdialenejšiemu obývanému ostrovu v Dalmácii, ktorý Rimania nazývali cisárskym ostrovom (cca 10,- EUR sa platí na mieste za vstup do prírodného parku Lastovo). Zakotvenie v prístave Ubli. Odtiaľ sa miestny autobus alebo taxík odvezie do obce Lastovo na návštevu miestneho vinárstva a ochutnávku niektorých domácich druhov vína (voliteľné). Ostrov je obklopený mnohými menšími ostrovmi s odľahlými zátokami a zátokami ideálnymi na šnorchlovanie. Mesto je známe aj množstvom malých kostolíkov a netradične tvarovaných komínov, ktoré sú pre Lastovo jedinečné. Prenocovanie na kotve v zálive s Kapitánskou večerou na palube (na lodiach Premium Superior a Premium je zahrnutá v cene).
4.Deň: LASTOVO – RAVNÍK (ZELENÁ JASKYŇA) – KOMIŽA/VIS (R, O)
V skorých ranných hodinách odchod na ostrov Vis, ktorý bol dlhé roky pre turistov „zakázaný“. Vďaka svojej jedinečnej geografickej polohe bol strategickým prístavom pre juhoslovanské námorníctvo a v tomto období izolácie si Vis zachoval dosť zvláštne kúzlo odrážajúce „Stredozemie ako kedysi“, vďaka čomu je skutočne zaujímavé ho vidieť. Neďaleko Visu sa nachádza maličký ostrov Ravnik, kde sa nachádza Zelená jaskyňa (vstup cca 10,- EUR). Názov dostala po nezvyčajnom zelenkastom svetle, ktoré sa odráža v mori od diery na vrchu jaskyne. Krátka zastávka na kúpanie v závislosti od poveternostných podmienok a potom plavba ďalej do mesta Vis na noc. Mesto Vis sa nachádza na severnej strane ostrova a bolo vyvinuté v blízkosti pozostatkov starovekej Issy, prvého mestského centra v Chorvátsku, ktoré vytvorili Gréci v 4. storočí pred Kristom. Navštívte pozostatky Rímskych kúpeľov, Mestské múzeum alebo sa prejdite a vychutnajte si výhľad na krásne Villae Rusticae, ktoré sa nachádzajú pozdĺž pobrežia.
5.Deň KOMIŽA/VIS – BIŠEVO (MODRÁ JASKYŇA) – STARI GRAD (R, O)
Skoro ráno plavba smerom k ostrovčeku Biševo a návšteva Modrej jaskyne, nádherného prírodného úkazu. Keďže poveternostné podmienky môžu byť niekedy veľmi nepredvídateľné, jaskyňa môže byť uzavretá pre návštevy z dôvodu vetra a/alebo prílivu – posádka vás bude včas informovať. Vstupné sa platí na mieste (18,- EUR na osobu). Po Modrej jaskyni plavba pokračuje smerom na Stari Grad na ostrove Hvar. Záznamy potvrdzujú, že Hvar je najslnečnejším ostrovom na Jadrane. Voľné popoludnie na prehliadku tohto jedinečného mesta a jeho slávneho zálivu v tvare podkovy. Slávne pole Stari Grad je najstarším v Chorvátsku a najzachovalejším príkladom starogréckeho poľnohospodárskeho systému. Staré mesto je súčasťou svetového dedičstva chráneného UNESCO. Prenocovanie v jednom z prístavov Stari Grad, hlavnom alebo trajektovom prístave (2 km), v závislosti od dostupnosti v prístave. Fakultatívne prehliadka mesta Stari Grad so sprievodcom (v cene Premium Superior).
6.Deň: STARÝ GRAD - BOL (R, O)
Po raňajkách plavba smerom na krásny ostrov Brač a známe mesto Bol, ktoré má jednu z najneobvyklejších a najfotografovanejších pláží v Dalmácii. Zastávka na kúpanie na Zlatnom Rate, Zlatý roh (alebo mys), ktorý sa posúva zo strany na stranu a mení tvar podľa zmeny smeru vetra a vĺn. Bol je typickým rybárskym mestom. Stala sa obľúbenou turistickou destináciou, no zachovala si svoje čaro. Vydajte sa na prechádzku po prímorskej promenáde alebo na bicykli po promenáde. Vydajte sa na túru alebo si prenajmite skúter a navštívte Vidovu Goru (778 m, najvyšší vrch na všetkých jadranských ostrovoch) s nádherným výhľadom na Bol a ďalej vrátane ostrova Hvar alebo navštívte poloopustenú dedinu Murvica. Nájdite si peknú krčmu alebo reštauráciu a ochutnajte vynikajúce čerstvé ryby, miestne vína a iné pochúťky tohto jedinečného ostrova. Prenocovanie v Bole.
7.Deň: BOL – SPLIT (R, O)
Pred popoludňajším príchodom do Splitu si užite to najlepšie z posledného dňa relaxu a kúpania v rôznych pokojných zátokách na ostrove Brač. Split je druhé najväčšie mesto Chorvátska, rušná univerzita a námorné centrum a hlavné mesto regiónu Dalmácia. Historický komplex Splitu s Diokleciánovým palácom je pod ochranou UNESCO a jeho historické a kultúrne pamiatky sú úžasné tak pre miestnych obyvateľov, ako aj pre mnohých návštevníkov, ktorí sa zamilujú do tejto viac ako 1000-ročnej krásy. Je tu možnosť pripojiť sa k prehliadke starého mesta (v cene Premium Superior) vrátane Diokleciánovho paláca, ktorý si dal postaviť rímsky cisár ako svoj domov dôchodcov.
8.Deň SPLIT (R)
Po skorých raňajkách je čas rozlúčiť sa s posádkou a všetkými novými priateľmi.
Vysvetlivky: R – raňajky, O – obed, KV – Kapitánska večera
cena už od800.00 €LAST MINUTE