Chorvátsko na 8 a 15 dní / Opatija

Plavba KVARNERSKÉ OSTROVY

Trasa plavby: OPATIJA – KRK – RAB – ZADAR – MOLAT alebo OLIB – (ILOVIK) MALI LOŠINJ – CRES – OPATIJA
Popis plavby:
1.Deň OPATIJA – OSTROV KRK (O)

Odchod o 13:00 s obedom na palube (neskoré príchody sa môžu pripojiť na Krku, rovnomennom meste najväčšieho chorvátskeho ostrova. Prvá zastávka na kúpanie na ceste k osvieženiu a vychutnaniu si krištáľovo čistej morskej vody. Krk má rozmanité dediny rôznych veľkostí, úžasné promenády, dramatické skalné steny s malými ostrovčekmi a stovky skrytých zátok a pláží. Na nábreží mesta Krk si dajte drink v jednom z mnohých barov alebo si vyberte reštauráciu na chutnú večeru. Nocľah v Krku.
2.Deň OSTROV KRK – OSTROV RAB (R, O)
Po raňajkách plavba smerom na Rab, známy ako „ostrov lásky“. Po príchode sa pripojte k prehliadke so sprievodcom (v cene Premium Superior & Premium), kde uvidíte impozantné kamenné múry a románske kostolné veže, kostoly, paláce, kamenné ulice a starobylé fasády. Mnohé ulice a námestia sú galériami pod holým nebom, keďže umelci pracujú vonku. Nenechajte si ujsť slávnu tortu „Rapska torta“ (recept je tajný, ochutnávka v cene Premium Superior & Premium). Ak počasie dovolí, vyjdite na vrch Kamenjak a sledujte nádherný západ slnka. Prenocovanie v Rabe.
3.Deň OSTROV RAB – ZADAR (R, O)
Ranná plavba z Rabu smerom na Zadar, cestovanie popri ostrove Pag s nezvyčajnou mesačnou krajinou. Zastávka na kúpanie na malom ostrove Maun. Po príchode do Zadaru sa pripojte k fakultatívnej prehliadke so sprievodcom (v cene Premium Superior & Premium). Dnes je Zadar centrom regiónu a dlhé stáročia bol metropolou Dalmácie. Bohaté kultúrne dedičstvo je viditeľné na každom kroku: Forum Romanum z 1. storočia nášho letopočtu, kostol sv. Donáta z 9. storočia nášho letopočtu - najznámejšia stredoveká bazilika a symbol mesta, impozantné a mocné mesto hradby s reprezentatívnymi prístavnými a zemskými bránami zo 16. storočia nášho letopočtu, početné paláce a vily bývalých šľachtických rodov... Časť nábrežia a centrum mesta lemujú skvelé reštaurácie. Slávne súčasné výtvory sú Zadarský morský organ, jediný svojho druhu na svete a svetelná inštalácia „Pozdrav slnku“. Nocľah v Zadare.
4.Deň ZADAR - OSTROV MOLAT alebo OSTROV OLIB (R, O, KV)
Skorý odchod na ostrov Molat alebo Olib (v závislosti od dostupného prístavného priestoru) v severnej časti zadarského súostrovia. Myslite na čistý pokoj a vyrovnanosť. Dnes večer je na palube kapitánska večera (v cene Premium Superior a Premium). Prenocovanie v prístave.
5.Deň OSTROV MOLAT / OLIB - OSTROV ILOVIK - OSTROV LOŠINJ (R, O)
Po raňajkách a rannom kúpaní plavba smerom na Ilovik. Má síce len niekoľko stoviek obyvateľov, ale Ilovik má nádherné zátoky a krištáľovo čistú vodu. Krátka zastávka pred odchodom smerom na Lošinj, známy ako „ostrov slnka“ pre množstvo borovíc, poľných kvetov a bylín. Lošinj je jedným z najobľúbenejších ostrovov v severných jadranských vodách pre svoje skryté zátoky a stredomorskú atmosféru. Po príchode sa poprechádzajte po peknom nábreží alebo sa prejdite do lošinjskej aromatickej záhrady plnej pôvodných bylín a rastlín. Do mestečka Veli Lošinj sa ľahko dostanete, ak ho chcete preskúmať pešo. Nocľah v Mali Lošinj.
6.Deň OSTROV MALI LOŠINJ - OSTROV CRES (R, O)
Po raňajkách a rannom kúpaní odchod smerom na Cres. Tento nedotknutý ostrov dlhého a úzkeho tvaru je bohatý na olivové háje, vinice, dubové, bukové lesy a pozoruhodné kamenné múry. Cres a Mali Lošinj boli kedysi spojené ako jeden ostrov, kým Rimania vykopali úzky kanál, aby ich oddelili. Strávte noc v prístave Cres, typickom stredovekom meste.
7.Deň OSTROV CRES – OPATIJA (R, O)
Po raňajkách odchod smer Opatija. Slávnu Opatijskú riviéru je najlepšie vidieť z mora. Po príchode popoludní sa pripojte k pešej prehliadke Opatije (v cene Premium Superior). Prejdite sa po najdlhšej prímorskej promenáde v Chorvátsku alebo sa zastavte vo Volosku, tradičnej rybárskej dedine s niektorými z najlepších rybích reštaurácií v krajine. V posledný večer na palube usporiadajte rozlúčkovú párty pod hviezdami. To by bol skvelý čas na výmenu kontaktných údajov s novými priateľmi a plánovanie spiatočnej cesty.
8.Deň OPATIJA (R)
Posledné raňajky, po ktorých budú nasledovať rozlúčky so všetkými novými priateľmi a posádkou predtým, ako sa vylodíte v prístave Opatija.
Vysvetlivky: R – raňajky, O – obed, KV – Kapitánska večera
cena už od550.00 €LAST MINUTE