Chorvátsko na 8 a 15 dní

Chorvátsko na 8 a 15 dní
Chorvátsko na 8 a 15 dní


CHORVÁTSKO - dovolenka pri najbližšom mori.

Základné údaje:

Rozloha - 56 538 km2
Počet obyvateľov - 4,8 mil.
Hlavné mesto - Záhreb
Mena - kuna (HRK), 1 kuna = 100 lipa, 1EUR = 7,57 HRK

Vízový režim - pre občanov Slovenskej republiky platí bezvízový styk do 30 dní. Do Chorvátska môžu cestovať na základe občianskeho preukazu alebo platného cestovného pasu (platný min. 1 mesiac po návrate). Dieťa do 5 rokov musí mať vlastný cestovný pas.
Chorvátsko je krajina s tisícročnou históriou a kultúrou. Pohostinnosť, krištáľovo čisté more, malebné zákutia a veľký počet slnečných dní sú lákadlom pre mnohých turistov z celého Slovenska. Prekrásna príroda a zaujímavá história v kombinácii s profesionálnymi službami pre turistov sú dôvodom, prečo sa rozhodnúť prežiť dovolenku práve v Chorvátsku.
Náš pohľad: stále nám najbližší a najnavštevovanejší chorvátsky Jadran sa stáva pre nás prístupnejším kvôli dobudovávaniu diaľnic. Snáď najkrajšia farba mora, šum borovíc a ich vôňa, tisíce ostrovčekov, výborné jedlo i víno a príjemná hudba sú devízy, ktoré nám Chorvátsko ponúka.

Ponúkané dovolenky - pobytové miesta v Chorvátsku:

Gradac,

Resnik - Kaštelánska riviera,

Šibenik - Solaris,

Vodice,

Sv. Filip i Jakov,

Karlobag

Ubytovanie:


Ubytovanie:


Sv.Filip i Jakov

Sv. Filip i Jakov je malebné letovisko vzdialené 2 km od rušného strediska Biograd na Moru. Charakteristické je tiahlou štrkovou plážou a peknou promenádou s reštauráciami, barmi a kaviarňami. Pre dovolenkárov, ktorí obľubujú nočný život doporučujeme prechádzku do centra mesta Biograd na Moru.

Ubytovanie:


Kaštelanska riviera

Oblasť Kaštelanskej riviéry sa rozprestiera medzi dvoma atraktívnymi mestami strednej Dalmácie – historickým Trogirom a Splitom . Práve na mieste dnešného Splitu sa rozhodol už rímsky cisár Dioklecián postaviť si dodnes zachovaný Diokleciánov palác, v ktorom hodlal stráviť zvyšok svojho života. V blízkom Trogire a Splite nájdete kamenné ulice starého mesta, ktoré žijú turistikou vo dne i v noci, ale i múzeá, galérie, kaviarne, reštaurácie, či rušný prístav. Oblasť je známa aj pekným morským pobrežím s bohatou flórou a stálym stredomorským podnebím.

Ubytovanie:


Karlobag

Známe letovisko Karlobag leží na rozhraní Chorvátskeho prímoria a Severnej Dalmácie. Približne 8 km široký Velebitský prieplav ho delí od ostrova Pag. Krasová krajina Karlobag je charaktristická holými skalami Velebit, minimom rastlinstva a pomerne málo členitým pobrežím. Karlobag sa môže pochváliť svojimi prírodnými krásami, ako sú Národný park Kornati a Paklenica. Atraktvne sú aj možnosti kúpania na novo upravených plážach ako aj vodné športy, výlety do pohorí a horských stredísk.

Ubytovanie: