Bulharsko na 11/12 dní

Bulharsko na 11/12 dní


BULHARSKO - dovolenka za prijateľnú cenu.

Základné údaje:
rozloha - 110 994 km2, 
počet obyvateľov - 8,1 mil., 
hlavné mesto - Sofia, 
dĺžka letu - Košice – Burgas cca 1 hod. 15 min. 
mena - Leva (LV), 1 LV = 100 stotiniek, 
kurz - 1 EUR cca 1,95 Leva, 
časový posun
- plus 1 hodina, 
vízový režim - pre občanov Slovenskej republiky platí bezvízový styk v dĺžke do 30 dní. Nutný je cestovný doklad, platný minimálne 3 mesiace po návrate (dieťa do 5 rokov musí mať vlastný cestovný doklad).
Dovolenka v Bulharsku láka turistov príjemným podnebím a predovšetkým plážami Čierneho mora, ktoré sú označené „modrou vlajkou“ za čistotu prírodného prostredia, ponúkajú 263 slnečných dní do roka. Tunajšia klíma sa odporúča ako vhodná na dovolenku s deťmi, alergikov, astmatikov a aj ľudí s kožnými ochoreniami.
Náš pohľad: ...ceny a príjemné piesočnaté pláže – to sú hlavné devízy, ktoré spôsobili návrat Bulharska na naše predajné pulty. Ubytovanie na súkromí je síce jednoduché, ale je čisté a praktické. Ceny v obchodoch sú porovnateľné s našimi cenami. Množstvo mladých ľudí sem prichádza za zábavou, na diskotékach a v nočných kluboch môžete stretnúť známych, a hlavne – môžete si dovoliť míňať. Rodiny s deťmi ocenia príjemný piesok, pozvoľný vstup do mora a tiež detské ihriská a kolotoče. Večer ožíva promenáda s letnými záhradami a reštauráciami. V Bulharsku nemusíte počítať, môžete „žiť“ vo dne i v noci.

Slnečné pobrežie

Letovisko Slnečné pobrežie je situované v polkruhovitom zálive. Je jedným z najobľúbenejších prímorských letovísk v Bulharsku. Široká pláž s jemným pieskom má dĺžku až 8 km je označená Modrou vlajkou Európskej únie. Vstup do mora je pozvoľný, preto je táto pláž vhodná najmä pre rodiny s deťmi. Slnečné pobrežie ponúka rušný spoločenský život, množstvo reštaurácií, kaviarní, nočných barov a pre mladých vychýrené diskotéky. Pre deti sú k dispozícii bazény, tobogány, hojdačky a neďaleký, novovybudovaný aquapark. Pokiaľ zatúžite po troške histórie, môžete navštíviť blízky historický Nesebar – kultúrna pamiatka zaradená do zoznamu Unesco.

Ubytovanie:


Primorsko

Bývalá malá rybárska dedina sa zmenila na turisticky zaujímavé miesto. Leží na polostrove približne 50 km južne od Burgasu (60 km od letiska). V posledných rokoch Primorsko vyhľadávajú klienti všetkých vekových kategórií ako aj klienti cestujúci s deťmi. Stredisko má 2 rozdielne piesočnaté pláže. Severná pláž je rozľahlá a oddeľujú ju od mestečka pre Bulharsko typické piesočnoté duny. Južná pláž sa z Primorska tiahne až po stredisko Kiten. Primorsko ponúka rôzne možnosti zábavy, množstvo reštaurácii, kaviarničiek a barov. V centre mesta sa nachádza Aquapark s rôznymi atrakciami pre malých a aj veľkých návšetvníkov.

Ubytovanie:
LAST MINUTE